jamejamsara
سرا زندگی کد خبر: ۱۲۷۹۹۳۲ ۲۱ مهر ۱۳۹۹  |  ۱۹:۰۱

بامیه سبزی است که میان جنوبی‌ها طرفداران زیادی دارد. روش‌های مختلفی برای نگه‌داری طولانی مدت بامیه وجود دارد که در کشور ما علاوه بر خشک‌کردن بامیه آن را در فریزر هم نگه می‌دارند.

title

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تبیان ،برای خرید باید بامیه‌های تازه، سبز و بدون لک را انتخاب کنید. برای شستن بامیه‌ها آن‌ها را به مدت 2 دقیقه در محلول آب و سرکه سفید قراردادِ تا باکتری و بقایای باقی‌مانده از سموم شیمیایی و آفت‌کش‌ها از بین برود. بعدازآن بامیه‌ها را در آبکش ریخته خوب شستشو دهید.

سپس ساقه‌ها را طوری قطع کنید که آسیبی به غلاف‌ بامیه وارد نشود. اگر دانه‌های داخل بامیه قابل‌رؤیت بود، یعنی شما ساقه را بیش‌ازاندازه کوتاه کرده‌اید.

در مرحله بعد بامیه‌ها را درون یک قابلمه‌ی آب جوش بریزید(این کار باعث می‌شود فعالیت آنزیم‌ها متوقف‌شده و رنگ و طعم بامیه‌ها حفظ شود) و حدود 3 تا 4 دقیقه بگذارید تا بجوشید، بعد بامیه‌ها را از قابلمه خارج کنید.

بعد از خارج کردن بامیه‌ها از قابلمه آب جوش بامیه‌ها را در داخل آب سرد بریزید(این کار باعث می‌شود بامیه‌ها خوب و تازه به نظر بیایند) بعد از چند دقیقه، آن‌ها را در صافی ریخته، تا آب اضافی از آن‌ها خارج شود.

در مرحله آخر برای فریز کردن، بامیه‌ها را روی یک سینی فلزی دانه‌دانه بگذارید تا یخ بزند. این کار باعث می‌شود بامیه‌ها در زمان یخ زدن به‌صورت توده‌های تلنبار شده روی‌هم قرار نگیرد و در هنگام استفاده به راحتی بتوان آنها را از هم جدا کرد.

سپس بامیه‌های یخ زده را از فریزر بیرون آورده، داخل کیسه فریزر بریزید و دوباره به فریزر برمی‌گردانیم. با این روش می‌توانید تا یک سال بامیه‌ها را درون فریزز نگهداری کنید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

تحریم تسلیحاتی ایران همواره از ابتدای انقلاب از سوی آمریکا به‌صورت تحریم اولیه وجود داشته است، اما از سال 2007 این کشور تلاش کرد تا از طریق تحریم‌های سازمان ملل این تحریم‌ها را همه‌جانبه کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر