jamejamnashriyat
نشریات چاردیواری کد خبر: ۱۲۴۲۴۵۸   ۲۵ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۸:۰۰

نویسنده: عبداللطیف طسوجی انتشارات: نگاه قیمت شش جلدی 2/500/000 ریال

اسم کتاب «قصه‌های هزار و یک شب» را همگی شنیده‌ایم، اما بعید می‌دانم تا به حال خواندنش در دورهمی‌های خانوادگی را تجربه کرده باشید.
شب یلدا بهترین فرصت است که یک نفر از جمع که احتمالا خوش‌‌صدا‌تر و کتاب‌خوان‌تر از سایر افراد فامیل است کتاب را در دست بگیرد و چند داستان از آن را برای جمع بخواند. داستان‌های عجیب و جذابی که ریشه در فرهنگ شرقی دوران کهن دارند. ماجرای این قصه‌ها به دوران پادشاهی فردی به نام شهریار در ایران برمی‌گردد. شهریار عاشق همسرش بوده اما متوجه می‌شود که او خائن است. پس زن و معشوقش را به قتل می‌رساند. البته شهریار با این کار آرام نمی‌شود و تصمیم می‌گیرد برای هر انتقام از زنان هر شب با دختری جوان ازدواج کند و صبح روز بعد او را به قتل برساند. شهریار مسؤولیت پیدا کردن دختران را به وزیرش می‌سپارد اما خیلی زود کار به جایی می‌رسد که شهرزاد دختر وزیر خودش پا پیش می‌گذارد و تصمیم به ازدواج با شاه می‌گیرد. زرنگی شهرزاد در آنجا بوده که از همان شب اول شروع به قصه‌گویی می‌کند. او سعی می‌کرده اوج قصه‌ها را برای زمانی نزدیک صبح نگه دارد تا باقی را در روز بعد تعریف کند. پادشاه ‌هم که عاشق قصه‌های شهرزاد شده بوده، او را زنده نگه می‌داشته تا در شب بعدی قصه را بشنود. شهرزاد این کار را به مدت سه‌سال ادامه می‌دهد و در این بازه سه پسر به دنیا می‌آورد. در شب هزار و یکم که قصه‌ها به پایان می‌رسد پادشاه از خیر کشتن شهرزاد می‌گذرد و تصمیم می‌گیرد زندگیش را با او ادامه دهد. مطمئن باشید قصه‌هایی که چنین پادشاه خونخواری را به مدت سه سال میخ‌کوب کرده، اطرافیان شما را برای چند دقیقه غافلگیر خواهد کرد و همگی لذت خواهند برد. پس در تجربه جمع‌خوانی این کتاب تردید نکنید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کار خوب تلویزیون

کار خوب تلویزیون

این‌که تلویزیون بخش‌هایی از دیدار اهالی فرهنگ و هنر با رهبری را منتشر کرده خیلی خوب است چون معلوم می‌کند برخلاف ادعای برخی مدیران، رهبری مخالف تصمیماتی است که به ضرر اهالی فرهنگ است.

پیام اقتدار

پیام اقتدار

رزمایش‌های اخیر ابعاد گوناگون و پیام‌های مختلف و متفاوتی دارند. مجموعه‌ای از دوستان و همراهان ایران در غرب و شرق آسیا و نقاط مختلف دنیا هستند که به انقلاب امید بستند و همواره امیدوارانه توان و افزایش قدرت و اقتدار ایران را رصد می‌کنند و جمهوری اسلامی را پشتیبان معنوی خود می‌دانند.

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

رزمایش اقتدار ۹۹ نیروی زمینی ارتش، دیروز و امروز در سواحل مكران در منطقه عمومی جاسك و با شركت تیپ ۵۵ هوابرد شیراز، تیپ ۶۵ نیرو مخصوص، تیپ ۲۲۳ نیرو مخصوص واكنش سریع و با پشتیبانی نیروی هوایی و هوانیروز ارتش در حال برگزاری است.

گفتگو

بیشتر
کودکانی با ایمنی ضعیف

از ابتدای تولد کودکان مبتلا به نقص سیستم ایمنی باید تمهیداتی اندیشیده شود تا از عفونت‌ها دور بمانند

کودکانی با ایمنی ضعیف

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر