jamejamnashriyat
نشریات چاردیواری کد خبر: ۱۲۴۲۴۵۸ ۲۵ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۸:۰۰

نویسنده: عبداللطیف طسوجی انتشارات: نگاه قیمت شش جلدی 2/500/000 ریال

اسم کتاب «قصه‌های هزار و یک شب» را همگی شنیده‌ایم، اما بعید می‌دانم تا به حال خواندنش در دورهمی‌های خانوادگی را تجربه کرده باشید.
شب یلدا بهترین فرصت است که یک نفر از جمع که احتمالا خوش‌‌صدا‌تر و کتاب‌خوان‌تر از سایر افراد فامیل است کتاب را در دست بگیرد و چند داستان از آن را برای جمع بخواند. داستان‌های عجیب و جذابی که ریشه در فرهنگ شرقی دوران کهن دارند. ماجرای این قصه‌ها به دوران پادشاهی فردی به نام شهریار در ایران برمی‌گردد. شهریار عاشق همسرش بوده اما متوجه می‌شود که او خائن است. پس زن و معشوقش را به قتل می‌رساند. البته شهریار با این کار آرام نمی‌شود و تصمیم می‌گیرد برای هر انتقام از زنان هر شب با دختری جوان ازدواج کند و صبح روز بعد او را به قتل برساند. شهریار مسؤولیت پیدا کردن دختران را به وزیرش می‌سپارد اما خیلی زود کار به جایی می‌رسد که شهرزاد دختر وزیر خودش پا پیش می‌گذارد و تصمیم به ازدواج با شاه می‌گیرد. زرنگی شهرزاد در آنجا بوده که از همان شب اول شروع به قصه‌گویی می‌کند. او سعی می‌کرده اوج قصه‌ها را برای زمانی نزدیک صبح نگه دارد تا باقی را در روز بعد تعریف کند. پادشاه ‌هم که عاشق قصه‌های شهرزاد شده بوده، او را زنده نگه می‌داشته تا در شب بعدی قصه را بشنود. شهرزاد این کار را به مدت سه‌سال ادامه می‌دهد و در این بازه سه پسر به دنیا می‌آورد. در شب هزار و یکم که قصه‌ها به پایان می‌رسد پادشاه از خیر کشتن شهرزاد می‌گذرد و تصمیم می‌گیرد زندگیش را با او ادامه دهد. مطمئن باشید قصه‌هایی که چنین پادشاه خونخواری را به مدت سه سال میخ‌کوب کرده، اطرافیان شما را برای چند دقیقه غافلگیر خواهد کرد و همگی لذت خواهند برد. پس در تجربه جمع‌خوانی این کتاب تردید نکنید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

آتش خشم در ایالات متحده

آتش خشم در ایالات متحده

به دنبال قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس آمریکا بوسیله پلیس، بار دیگر آتش زیر خاکستر اعتراضات علیه خشونت و نژاد پرستی در ایالات متحده سربرآورد و چندین ایالت آمریکا را در برگرفت. این رخداد در شرایطی که تنها چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باقی مانده شرایط پیروزی مجدد دونالد ترامپ را تحت تاثیر قرار داد.

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

تعامل کارساز قوا

تعامل کارساز قوا

قوه مجریه، قضاییه و مقننه، سه بازوی کارآمدی نظام در پاسخگویی به مطالبات حقیقی مردم و اجرای سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبر انقلاب‌ هستند و همگرایی سه‌ قوه در اجرای این سیاست‌ها الزامی است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر