jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۱۰۳۴ ۱۶ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

جمعه‌ها تحریریه روزنامه خلوت و ساکت است و تقریبا نیمی از همکاران به رسم شیفت‌های یک هفته در میان، حضور ندارند.

به دلیل همین سکوت، معمولا آن چیزی که بیش از روزهای دیگر در تحریریه شنیده می‌شود، صدای کیبورد و فرآیند تایپ دوستان و همکاران روزنامه‌نگار است. احتمالا در دوره‌های مطبوعاتی و روزنامه نگاری پیش از ما، سکوت جمعه‌ها از این هم بیشتر بوده و در نبود رایانه، تنها وضعیت حاکم، نوشتن یادداشت و گزارش و خبر با قلم روی کاغذ بوده که طبیعتا کمترین صدای ممکن را داشت. الغرض این‌که، اگرچه همواره جای خالی دوستان و همکارانی که در استراحت و مرخصی به سر می‌برند و مثل جمعه‌های یک هفته در میان، شیفتشان نیست، احساس می‌شود و همه شور و هیجان و پویایی یک تحریریه به حضور انبوه همکاران است، اما گاهی هم سکوت، کارساز است و انگار معنویت بیش از حدی به فضای رسانه‌ای می‌دهد و حتی باعث تمرکز بیشتری هم برای نوشتن می‌شود. اما برویم ببینیم نتیجه این سکوت و آرامش نسبی تحریریه در یک روز جمعه ای، چه بود و قرار است چه پاداشی از این سکوت، نصیب شما خوانندگان عزیز و محترم شود. در همین صفحه پیش رو محمدصادق علیزاده، دبیر گروه ــ که وقتی سیدصابر محمدی نیست ــ دقیقا نمی‌داند با چه کسی کل‌کل کند ــ اصلا یکی از دلایل سکوت بیش از حد تحریریه در برخی جمعه‌ها نبود همکار خوش‌ قلممان محمدی است ــ رفته سراغ رمانی به نام «به سپیدی یک رویا» نوشته فاطمه سلیمانی ازندریانی؛ رمانی تاریخی ــ مذهبی که بخشی از زندگی و سفر حضرت معصومه‌(س) به خراسان را روایت می‌کند. مناسبت این پرداخت، وفات حضرت معصومه‌(س) است. همکار خوب و کاربلد دیگر گروه آذر مهاجر هم در صفحه 10 دست روی سوال خوبی گذاشته و برای همین رفته گفت‌وگویی با کورش زارعی، دبیر جشنواره تئاتر بچه‌های مسجد و مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری انجام داده است. اما قضیه چیست؟ تقدیر از حسین پارسایی در اختتامیه جشنواره تئاتر بچه‌های مسجد. آقای پارسایی اگرچه سبقه‌ای در کارگردانی تئاترهای مذهبی و مسجدی دارد، اما در سال‌های اخیر سردمدار روی صحنه بردن تئاترهای اشرافی و از ما بهتران همچون الیورتوئیست و بینوایان است؛ بنابراین این تقدیر در چنین زمانی کمی بحث انگیز است و با فضای ساده و بی‌ریای تئاتر مسجد سازگاری ندارد. همکار خوب سینمایی ما ساناز قنبری هم در صفحه 11 مصاحبه‌ای مفصل با اشکان رهگذر، کارگردان پویانمایی سینمایی آخرین داستان انجام داده است؛ اثری که قصه ضحاک در شاهنامه را روایت می‌کند و بعضی از مهم‌ترین چهره‌های سینمایی ایران همچون حامد بهداد، لیلا حاتمی، مجید مظفری، بیتا فرهی و... در آن صداپیشگی کرده‌اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر