jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۲۲۱۳۶۱ ۱۳ مرداد ۱۳۹۸  |  ۱۳:۴۲

دانشمندان خوب می دانند که رژیم غذایی گیاهی می تواند پروتئین های تومور را از بین ببرد ، اما متخصصان هشدار می دهند که جلوگیری از سرطان به سادگی تغییر رژیم غذایی شما نیست.

رژیم غذایی گیاهی خوب است یا بد؟!

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیلی میل، آزمایشات موجود در موش ها نشان داد که اسید آمینه متیونین - که در طیور ، گوشت قرمز و ماهی یافت می شود – از رشد تومورهای سرطانی جلوگیری می کند.

علاوه بر این اسیدآمینه متیونین باعث موثرتر شدن شیمی درمانی و پرتودرمانی در بیماران سرطانی می شود.

اما روی آوردن افراد به رژیم غذایی منحصرا گیاهی باعث می شود تا تغییرات متابولیسمی به وجود آید و این به تقویت تومورهای سرطانی کمک می کند.

از سویی سرطانها دلایل و درمانهای واحدی ندارند ؛ بنابراین بسیار بعید است که یک تغییر سبک زندگی بتواند رشد تومور را به طور کلی متوقف کند. با این حال مطالعات آزمایشگاهی به دانشمندان کمک می کند تا درک کنند که تغییرات در تغذیه ، عادات ، جنسیت ، ژنتیک و موارد دیگر چه تاثیری در رشد سرطان و چقدر بیماری تهاجمی دارد و چه عواملی در کاهش سرعت آن مفید است.

در آزمایشگاه های دانشگاه دوک در مورد سرطان های روده مقاوم به دارو که از بیماران واقعی گرفته شده است ، محدودیت متیونین منجر به کاهش واکنش آنها به داروها شده است.

مطالعات پتری پیتری قبلاً نشان داده بود که وقتی پروتئین متیونین وجود دارد ، سلولهای سالم هنوز هم می توانند شکوفا شوند ، اما سلولهای سرطانی از بین می روند.

این مطالعات نشان می دهد بر خلاف تصور عموم و باور همگان رژیم منحصرا گیاهی آنچنان که باید مفید نیست و تایکد بر روی آن موجب صدماتی به بدن می شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر