علی فتح‌ا...‌زاده می گویداتفاقات لیگ برتر عادی نیست:

من مشکوکم!

علی فتح‌ا...‌زاده، مدیرعامل سابق استقلال هم به اتفاقات داوری لیگ برتر واکنش نشان می‌دهد. او حرف‌های تندی در این باره می‌زند و رسما می‌گوید برای او ثابت شده مسؤولان دوست دارند پرسپولیس قهرمان لیگ برتر شود. فتح‌ا...‌زاده از فرهاد دفاع می‌کند و همچنین می‌گوید مجیدی پیش از این‌که سرمربی استقلال شود با او تماس گرفت تا رخصت بگیرد. فتح‌ا...‌زاده در گفت‌وگو با روزنامه جام‌جم در این باره توضیحات بیشتری می‌دهد.
کد خبر: ۱۲۰۶۱۳۵

درباره جنجال بازی استقلال و صنعت نفت صحبت کنید.
عجیب بود که داور گل سالم استقلال را مردود اعلام کرد. اگر این گل را مردود نمی‌کردند الان استقلال شانس زیادی برای قهرمانی داشت.
الان فشار روی فرهاد مجیدی هم خیلی زیاد شده. درست است؟
فرهاد مربی جوانی است که بار سنگینی را به دوش می‌کشد. این واقعا ناحق است که گل درست شما را نگیرند. شما پنالتی بازی سپاهان را هم دیدید. پنالتی بود؟ دو تیم مدعی را خیلی راحت از دور خارج کردند.
یعنی به نظر شما سازماندهی شده است؟
وقتی همه اتفاقات به یک‌سو کشیده می‌شود، شما هم باشید مشکوک می‌شوید. دو اشتباه محرز در دو بازی تیم‌های مدعی. این جوانمردی و لوطی‌گری را از فوتبال می‌گیرد. این اسمش مبارزه جوانمردانه نیست. متاسفانه سازمان لیگ ما دارد همسو با لیگ‌های مسأله‌دار حرکت می‌کند. این قهرمانی به نظر من ارزشی ندارد.
یعنی قهرمانی پرسپولیس؟ فکر می‌کنید پشت پرده عزم این است که پرسپولیس قهرمان شود؟
من بعد از اتفاقاتی که در بازی استقلال و سپاهان رخ داد دیگر شک ندارم که می‌خواهند پرسپولیس را قهرمان کنند. تا حالا می‌گفتند مشکل داوری. بالاخره داوری مشکل دارد، ولی دیگر من مطمئن شدم هدف قهرمانی آنهاست. اشتباه همیشه هست، ولی نه دیگر اینقدر. چطور داوران ما می‌روند خارج از ایران جرات نمی‌کنند سوت اشتباه بزنند؟ قبلا می‌گفتند چرا داوران ما که بد هستند به خارج می‌روند؟ خب مسأله این است که آنها جرات ندارند سوت غلط در خارج بزنند چون در آن صورت فیفا و ای‌اف‌سی آنها را محروم می‌کند ولی در اینجا کسی نیست که داوران را سؤال و جواب کند. هر طور که دلشان می‌خواهد سوت می‌زنند. واقعا اتفاقات بازی استقلال و سپاهان افتضاح بود. من در بقیه کشورها این چیزها را ندیده‌ام.
ولی قبول دارید خود استقلال هم در داخل شرایط خوبی ندارد؟
عوامل ناکامی استقلال متعدد است. متاسفانه مسؤولان در باشگاه استقلال مدیران پرسپولیسی گذاشتند.
منظورتان پندار توفیقی است؟
اسم نمی‌برم. وقتی شما یک مدیری که پرسپولیسی باشد در استقلال می‌گذاری، خوب معلوم است برای باشگاه دلسوزی نمی‌کند. پنج شش سال است آرزو به دل مانده‌ایم. چه کسی باید از حق و حقوق باشگاه دفاع کند؟ به این باشگاه ظلم شده. از همه بیشتر هم دلم برای فرهاد مجیدی سوخت. تیم را به این خوبی رهبری کرد، ولی قربانی شد.
ظاهرا فصل بعد سرمربی استقلال یک ایرانی است. شما هم چیزی شنیده‌اید؟
من که مسؤولیتی در استقلال ندارم. خودشان می‌دانند. ولی امیدوارم طوری تدبیر کنند که تیم لطمه‌ای نبیند. ان‌شاءا... هرکس بیاید استقلال را نجات دهد.

سعید اکبری

ورزش

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها