jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۲۰۵۰۱۹ ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۸  |  ۱۹:۰۰

تشدید تنش‌ها میان آمریکا و چین، سرمایه‌گذاران را به سوی طلا سوق داد و این امر سبب شد تا قیمت طلا در بازارهای جهانی افزایش یابد.

طلا گران شد

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، پس از تهدید ترامپ برای اعمال تعرفه‌های بیشتر بر کالاهای چینی وارداتی که تنش‌ها میان دو کشور را شدت و سرمایه‌گذاران را به سوی طلا سوق داد، قیمت طلا در بازارهای جهانی افزایش یافت.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی با 45 سنت افزایش 1281.55 دلار فروخته شد.

روز یکشنبه، ترامپ موضع خود هفته خود در مورد مذاکرات با چین به طور ناگهانی تغییر داد و اعلام کرد که تعرفه‌های شدیدی بر کالاهای چینی اعمال خواهد کرد.

به احساس ریسک‌پذیری در بازار با تهدید تعرفه‌ای ترامپ ضربه خورد ه است و این امر سبب شده تا سرمایه‌گذاران به سوی طلا بروند.

از طرفی، ارسال ناوگروه از سوی دولت ترامپ به غرب آسیا بر نگرانی‌های جهانی افزوده است.

استفان اینس، تحلیلگر بازار طلا در این رابطه گفت: «برخی بر تنش‌ها در خاورمیانه متمرکز شده اند و همین دو کاتالیزور برای بالا نگه داشتن قیمت طلا کافی است، اما در برابر بالاتر رفتن قیمت به بالای 1285 دلار، به طور کلی مقاومتی وجود دارد.»

اما بخشی از بازار هنوز انتظار دارند که آمریکا و چین یک زمینه مشترک پیدا کنند و معتقدند که تهدید ترامپ شبیه یک تاکتیک مذاکره‌ای است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نباید برای خارجی‌ها فرش قرمز پهن کنیم

نباید برای خارجی‌ها فرش قرمز پهن کنیم

اوایل سال ۹۷ بود که آمریکا از برجام خارج شد و همه تحریم‌ها علیه ایران بازگشت. آن‌طور که کارشناسان اقتصادی و سیاسی تحلیل می‌کنند، تحریم‌های آمریکا علیه ایران بی‌سابقه بوده و شرکت‌های سرمایه‌گذاری مختلف شامل شرکت‌های نفتی، خودرویی، لوازم خانگی و غیره از ترس تحریم‌های آمریکا بعد از خروج آنها از برجام، چمدان‌های خود را بسته و کشورمان را ترک کردند.

مشکل 100 ساله بودجه‌ریزی ایران

مشکل 100 ساله بودجه‌ریزی ایران

زمانی که بودجه 1400 تقدیم مجلس شد انتقادات زیادی نسبت به اعداد و ارقام و همچنین منابع و مصارف آن مطرح شد، اما باید توجه داشت علاوه بر مشکلات بودجه سال آینده، نظام بودجه‌ریزی در ایران دارای ایراد و اشکالات ساختاری است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر