jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۲۰۵۰۱۹   ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۸  |  ۱۹:۰۰

تشدید تنش‌ها میان آمریکا و چین، سرمایه‌گذاران را به سوی طلا سوق داد و این امر سبب شد تا قیمت طلا در بازارهای جهانی افزایش یابد.

طلا گران شد

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، پس از تهدید ترامپ برای اعمال تعرفه‌های بیشتر بر کالاهای چینی وارداتی که تنش‌ها میان دو کشور را شدت و سرمایه‌گذاران را به سوی طلا سوق داد، قیمت طلا در بازارهای جهانی افزایش یافت.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی با 45 سنت افزایش 1281.55 دلار فروخته شد.

روز یکشنبه، ترامپ موضع خود هفته خود در مورد مذاکرات با چین به طور ناگهانی تغییر داد و اعلام کرد که تعرفه‌های شدیدی بر کالاهای چینی اعمال خواهد کرد.

به احساس ریسک‌پذیری در بازار با تهدید تعرفه‌ای ترامپ ضربه خورد ه است و این امر سبب شده تا سرمایه‌گذاران به سوی طلا بروند.

از طرفی، ارسال ناوگروه از سوی دولت ترامپ به غرب آسیا بر نگرانی‌های جهانی افزوده است.

استفان اینس، تحلیلگر بازار طلا در این رابطه گفت: «برخی بر تنش‌ها در خاورمیانه متمرکز شده اند و همین دو کاتالیزور برای بالا نگه داشتن قیمت طلا کافی است، اما در برابر بالاتر رفتن قیمت به بالای 1285 دلار، به طور کلی مقاومتی وجود دارد.»

اما بخشی از بازار هنوز انتظار دارند که آمریکا و چین یک زمینه مشترک پیدا کنند و معتقدند که تهدید ترامپ شبیه یک تاکتیک مذاکره‌ای است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

سفر رئیس‌مجلس ایران به روسیه ابعاد مختلفی دارد؛ یک بعدش به روابط دوجانبه ایران و روسیه مرتبط است به این معنا که دو کشور تمایل دارند روابط خود را در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه‌های اقتصادی و همکاری‌های منطقه‌ای توسعه بخشند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر