jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۸۵۷۳۷   ۳۰ دی ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

ظاهرا مشکلات موزه آیینه یزد رفع و این موزه زیبا و تماشایی بازگشایی شده است. موزه آیینه یزد اواخر هفته گذشته به دستور بنیاد مستضعفان پلمب و درش روی بازدیدکنندگان بسته شد.

سید مصطفی فاطمی، مدیرکل میراث فرهنگی استان یزد درخصوص بازگشایی مجدد این موزه گفت: موزه آیینه و روشنایی که توسط بنیاد مستضعفان با حکم قضایی به علت پرداخت نشدن اجاره‌بها پلمب شده بود، با تلاش و پیگیری‌های استاندار یزد و مدیران ارشد سازمان میراث فرهنگی مشکل برطرف و فعالیت موزه پس از یک روز از سرگرفته شد.
موزه قصر آیینه تنها موزه شهر یزد و در عین حال بزرگ‌ترین موزه استان به حساب می‌آید که صد‌ها شیء و اثر تاریخی و باستانی در آن به نمایش گذاشته شده و مالکیت آن با سازمان میراث فرهنگی است. مدیرکل میراث فرهنگی یزد با اشاره به این‌که این موزه در محور گردشگری استان قرار دارد و هر روز تعطیلی آن به ضرر گردشگری شهر است، به مرمت بنای ساختمان موزه هم طی ماه‌های اخیر اشاره و تصریح کرد، اکنون نیز با توجه به بارندگی‌ها و تغییرات دما، ساختمان نیاز به مراقبت و رسیدگی دارد.
عمارت قصر آیینه (موزه آیینه و روشنایی) بنایی مربوط به دوره پهلوی اول در شهر یزد است که در سال ۱۳۲۰ جهت استفاده به عنوان مهمانسرای خصوصی توسط صراف‌زاده ساخته شد و پس از انقلاب مصادره گردید و به بنیاد مستضعفان تحویل شد و در سال ۱۳۷۷ با دستور شهید محراب آیت‌ا... محمد صدوقی نماینده حضرت امام (ره) و امام‌جمعه فقید مرکز استان به موزه تبدیل شد و به عنوان نخستین گنجینه یزد آغاز به کار کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ابررایانه سیمرغ بستر رشد اقتصاد دیجیتال

ابررایانه سیمرغ بستر رشد اقتصاد دیجیتال

امروزه با توجه به پیشرفت فناوری‌ های نوین، افزایش چشمگیر و گسترش روزافزون اطلاعات، دسترسی به منابع پردازشی پرسرعت و با ظرفیت بالا، به یکی از نیازهای اصلی و بنیادین مراکز پژوهشی و کسب‌ و کارها تبدیل شده و در پایداری و تداوم توسعه اقتصاد دیجیتالی، امری اجتناب‌ناپذیر است.

جامعه امروز و ضرورت بازنگری در اطلاع‌ رسانی

جامعه امروز و ضرورت بازنگری در اطلاع‌ رسانی

27 اردیبهشت هر سال به‌عنوان روز جهانی جامعه اطلاعاتی (روز ارتباطات و روابط عمومی) گروه زیادی از استادان و دانشجویان ارتباطات در كنار شاغلان و فعالان این حوزه در دستگاه‌ها و نهادها و ادارات مختلف در بخش خصوصی و دولتی تكریم و احترام می‌شوند و به پاسداشت این روز همت می‌گمارند.

ما هم بلدیم کتک بخوریم

ما هم بلدیم کتک بخوریم

 در یک عکس‌نوشته در شبکه‌های اجتماعی نوشته بود: با من درد دل کن. شاید نتوانم مشکلت را حل کنم. اما می‌توانم همراهت غصه بخورم...

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر