jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۱۱۶۰۴۳۰ ۰۱ شهريور ۱۳۹۷  |  ۱۰:۴۵

12جمله از 12 پزشک موفق و مشهور سراسر جهان

یک پزشک ناشی، معاون مرگ است

روز اول شهریورماه ، به پاس بزرگداشت ابوعلی سینا، ستاره پرفروغ عرصه طب در ایران ، روز پزشک نامیده شده است. در آن زمان با این‌که از پیشرفت های علم پزشکی امروز خبری نبود، ولی باحضور افرادی چون بوعلی سینا، زکریای رازی، اسماعیل جرجانی و بسیاری دیگر که نام ایران و ایرانی را به جهان معرفی کردند، خوشبختانه در دوران حاضر هم جامعه پزشکی ایران دارای دانشمندانی سرشناس و افتخار آفرین است.

یک پزشک ناشی، معاون مرگ است

جام جم آنلاین- در ادامه جملات، سخنان و نقل قول بزرگان و اشخاص معروف درباره پزشکی و طبابت را می خوانید. پزشکی علم تشخیص، درمان و پیشگیری بیماری‌هاست. پزشکی بسیاری از اقدامات خدمات سلامت را در بر می‌گیرد که با پیشگیری یا درمان بیماری، سلامت جسم را حفظ می‌کند.

یک پزشک ناشی، معاون مرگ است.

ابوعلی سینا - ایران

****

نیروهای طبیعی درونی ما درمان کنندگان واقعی بیماری ها هستند.

بقراط - یونان

****

پزشکی شغل نیست، بخش عمده تلاش بشریت برای نجات جان همنوع است.

کین نگوین – سوئد

****

پزشک نباید برای پول کار کند، او فقط باید وظیفه اش را انجام بدهد. وظیفه ات را انجام بده، مطمئن باش، وقتی کارت را به عنوان یک پزشک انجام بدهی پول خودش بعدا می آید.

جان هرسی – آمریکا

****

یک پزشک خوب بیمار را معالجه می کند. یک پزشک عالی اما از بروز مجدد یک بیماری جلوگیری می کند.

ویلیام اوسلر – ایرلند

****

پزشک خوب هم جسم را می بینید و هم روح و روان را.

سیدهارتا موکرجی – هند

****

پزشک حسابش جداست. پزشک خودش یک دانشمند است.

جوآنا لیو – انگلستان

****

پزشکی که لزومی نبیند، مدام مطالعه کند و اطلاعاتش را بالاتر ببرد از یک جلاد خطرناک تر می شود.

روبرت آتکینس – انگلستان

****

هیچ فردی در دنیا به اندازه یک پزشک خدا را نمی شناسد. او رگ به رگ را می بیند و خون پس از خون. اوست که پس از دیدن همه اینها به این نتیجه می رسد که حتما خدایی هست که چنین نظم گیج کننده ای در بدن بشر می تواند وجود داشته باشد.

جو هک – آمریکا

****

زمانی که پزشک شوید به این نتیجه می رسید که یک فرد فقط به سلامت جسمانی نیاز ندارد، آنچه در بسیاری از مواقع بر سلامت جسمانی او ارجحیت دارد یک روان سالم و سفید است.

ران پرون – فرانسه

****

آینده برای پزشک مفهوم ندارد. او در حال است و آنچه را زیر دست اوست، ترمیم می کند. آینده برای بیمار است و حال برای پزشک. یک پزشک هرگز نباید به آینده، کاری داشته باشد.

آنه مکی – کانادا

****

کیفیت سلامت یک جامعه را پزشک تعیین می کند.

ماری گیبسون – آمریکا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر