jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۴۷۵۶۱ ۲۳ خرداد ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

دیروز آقای نوبخت سخنگوی محترم دولت فرمودند که قرار است حقوق کارمندان، بازنشستگان و نیز یارانه‌ها قبل از عید فطر پرداخت شود و دولت با «لب خندان» این حق و حقوق ملت را به حساب‌شان واریز می‌کند. البته مردم در روزهای اخیر هر وقت که سر و گوشی در خبرها آب دادند، با لب خندان دولت مواجه شده‌اند. بخصوص وقتی که خواندند در یک‌سال اخیر هر مترمربع خانه در تهران یک و نیم میلیون تومان ناقابل گران شده یا وقتی فهمیدند در یک روز، خودروهای مونتاژی داخل تا سقف 30میلیون تومان گران شدند یا دیروز که مردم دیدند سکه از مرز 2/5میلیون تومان عبور کرد و دلار هم همچنان شانه به شانه 7هزار تومان ایستاده است.

از این لبخندها در عالم سیاست البته کم نداریم. یک نمونهاش همین لبخندهایی که جناب اون و ترامپ معلومالحال به یکدیگر تحویل دادند. بعد از کلی جلسه، یکی قرار شد موشکهایش را نابود کند و دیگری مانورهایش را تعطیل کند. تحریمها البته سرجایش ماند تا کرهایها هرچه جمع کرده بودند در این همه سال را دودستی تقدیم کنند. شاید اگر رهبر کره شمالی کمی به سوابق برجامی رئیسجمهور آمریکا توجه میکرد، در امتیاز دادن به واشنگتن احتیاط بیشتری در پیش میگرفت.

این فقط دولتها و سیاستمدارها نیستند که لبخند میزنند. گاهی طبیعت هم به مردم لبخند میزند، ولی ما قدر نمیدانیم. نمونهاش همین توفان دوشنبهشب. باران و باد در آستانه فصل تابستان انصافا لبخند طبیعت نیست؟ اما همین لبخند به لطف آماده نبودن مدیریت شهری بخصوص در پایتخت، تبدیل شد به کلی شاخه شکسته و حادثه بزرگ و کوچک. قبلا فقط باید از زلزله و سیل میترسیدیم، حالا باد و باران هم به فهرست ترسهایمان اضافه شده است!

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

درست از زمانی که دو خواهر یا دو برادر دوقلوی همسان به دنیا می‌آیند از طرف پدر و مادر و دیگر افراد تناسباتی برایشان در نظر گرفته می‌شود؛ لباس‌های شبیه هم، هدیه‌های کاملا مشابه و برخوردهایی یکسان. در واقع به‌طور ناخودآگاه دو فرزند دوقلو با همدیگر بزرگ می‌شوند در صورتی که ممکن است از خیلی جهات تفاوت‌هایی با هم داشته باشند.

تقویت آموزه‌های ماه مقاومت

تقویت آموزه‌های ماه مقاومت

دی ماه، در فصل تاریخ انقلاب اسلامی به نمادهایی چون «قیام» و «مقاومت» مزین شده است که همواره باید با بازنمایی و یادآوری این شاخص‌ها به بازنمایی و بازنشرگفتمان انقلاب اسلامی پرداخت.

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

گفتگو

بیشتر
کودکانی با ایمنی ضعیف

از ابتدای تولد کودکان مبتلا به نقص سیستم ایمنی باید تمهیداتی اندیشیده شود تا از عفونت‌ها دور بمانند

کودکانی با ایمنی ضعیف

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر