jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۴۶۴۷۵ ۱۹ خرداد ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

هنرمندان از وضعیت هنر ضد صهیونیستی می‌گویند

هنر، مرهم دردهای فلسطین

هر قدر هم زمان بگذرد و روزها یکی پس از دیگری طی شوند، باز هم درد فلسطین، درد هر مسلمانی است، درد هر انسانی است، دردی است که جهان اسلام ساده از کنارش نمی‌گذرد و آن را به فراموشی نمی‌سپارد. روز گذشته، مانند هر سال هموطنانمان در سراسر ایران فریاد مرگ بر آمریکا و اسرائیل سر دادند و یک روز قدس به‌یاد ماندنی دیگر را در حافظه تاریخ ثبت کردند.

برای چهلمین سال پیاپی پس از پیروزی انقلاب اسلامی، باز هم فریاد دادخواهانه مردم در خیابانها و کوچهها پیچید و به جهان یادآوری کرد، گذر زمان حق و حقیقت را کمرنگ نمیکند. طی چهار دههای که از آن گفتیم، هنر هم همواره برای دفاع از مردم فلسطین در تکاپو بوده و هنرمندان بسیاری به خلق اثر در این عرصه پرداختهاند. تاآنجا که هنر پایداری و مقاومت هم بسیار به این موضوع پرداخته و آثار ارزندهای خلق شده است. روز گذشته، هنرمندان هم اظهار نظرهایی درباره هنر مقاومت داشتند، برخی اتفاقات خوب را بیان کردند و نسبت به برخی کم کاریها هم در این عرصه هشدار دادند.

اعظم بروجردی، نویسنده و کارگردان تئاتر درباره وضعیت پرداختن به موضوع مقاومت مردم مظلوم فلسطین در عرصه هنرهای نمایشی به مهر گفت: موضوع مردم مظلوم فلسطین موضوعی نیست که بتوانیم نسبت به آن بیتفاوت باشیم زیرا ظلم و ستمهایی که به این مردم مظلوم روا میشود، تن انسان را به لرزه میاندازد، اما بهتر است مدیران و مسئولان شرایطی را فراهم کنند تا توجه و تمرکز هنرمندان را برای تولید آثاری با موضوع مقاومت مردم مظلوم فلسطین، جلب کنند.

او با اشاره به اینکه بهعنوان یکی از اعضای هیات بازخوان شانزدهمین جشنواره بینالمللی تئاتر مقاومت فعال است، اظهار کرد: تاکنون بیش از ۱۰۰ نمایشنامه متقاضی حضور در این جشنواره را خواندهام، ولی هیچکدام از آنها به موضوع مقاومت مردم مظلوم فلسطین نپرداختهاند پس بهتر است در فراخوان جشنوارههایی چون جشنواره تئاتر مقاومت، اولویـت و توجهی به موضوع فلسطین وجود داشته باشد تا آثاری در این زمینه ارائه شوند.

این هنرمند عرصه تئاتر معتقد است جشنوارهها میتوانند تمرکز خوبی روی تولید آثار با موضوع مقاومت مردم مظلوم فلسطین ایجاد کنند؛ همانند اتفاقی که جشنواره فرهنگی و هنری امام رضا(ع) رقم زد و روی تولید آثاری با موضوع و مفاهیم زندگی و شخصیت و تأثیرگذاری امام هشتم شیعیان متمرکز شد.

بروجردی با بیان اینکه جای پرداختن به موضوع مقاومت مردم مظلوم فلسطین در تئاتر ما خالی است، تاکید کرد: باید از سوی مدیران و مسئولان مربوطه برنامهریزی برای ایجاد تمرکز روی این موضوع وجود داشته باشد. اگر برنامهریزی و حمایت مناسبی در این زمینه داشته باشیم، به طور حتم آثاری تولید میشوند که حتی میتوانند در کشورهای دیگر اجرا و فرهنگ مقاومت مردم مظلوم فلسطین را گسترش دهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر