jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۷۴۵۶۶ ۲۸ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

انجمن آلزایمر ایران اعلام کرد: در هر چهار ثانیه یک نفر در جهان و در هر هفت دقیقه، یک نفر در ایران به بیماری آلزایمر مبتلا می‌شود.

به گزارش جام‌جم، طبق گزارش سال 2013 میلادی انجمن جهانی آلزایمر 44 میلیون نفر در جهان با بیماری آلزایمر زندگی می‌کنند.

دوسوم از 44 میلیون نفر مبتلا به آلزایمر، در کشورهای جهان سوم به سر می‌برند. همچنین هرساله 7/7 میلیون نفر به تعداد مبتلایان به آلزایمر در جهان افزوده می‌شود.

طبق برآوردی که در سال 2010 میلادی صورت گرفته، هزینه درمان و مراقبت از این بیماری در جهان
604 میلیارد دلار معادل یک درصد تولید ناخالص داخلی کشورهاست.

رئیس هیات‌مدیره انجمن آلزایمر ایران با اشاره به وجود حدود 600 تا 700 هزار بیمار مبتلا به آلزایمر در کشور گفت: درمان قطعی آلزایمر در حال حاضر وجود ندارد، ولی تشخیص زودهنگام و پیشگیری از این مساله بسیار حائزاهمیت است.

غلامرضا حاجتی گفت: سالمندی در جهان و ایران روبه افزایش است و برهمین اساس پیش‌بینی می‌شود طی 20 سال آینده با چالشی جدی در حوزه آلزایمر مواجه باشیم.

وی افزود: در کشور انگلیس 800 هزار بیمار آلزایمر وجود دارد و سهم بودجه‌ای که صرف این بیماری می‌شود، 18 درصد کل بودجه سلامت کشور است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک افسوس همیشگی

یک افسوس همیشگی

سینماگرانی که بیانیه محکومیت ترور شهید فخری‌ زاده را امضا کرده‌اند و نیز تمام آنهایی که نتوانستند آن را امضا کنند، بدون تردید باور دارند که ترور در هر شکلی محکوم است، چه رسد به ترور بزرگمردی که خدمات ارزنده‌ای به کشور داشته و فردی موثر بوده است.

فرق چرا با چگونه

فرق چرا با چگونه

در یک عملیات تروریستی، ترور شدیم. این دومین اتفاق مهم تروریستی در بازه‌ یک‌ساله بود که مردم از دوربین رسانه مشاهده‌‌اش کردند، غرورشان جریحه‌دار شد و ناراحت شدند.

پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر