jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۹۹۱۱۲   ۲۱ خرداد ۱۳۸۵  |  ۰۴:۱۱

درگیری نمایندگان راستگرا و چپگرا در پارلمان بولیوی نمایندگان دو جناح را برابر کمیته انضباطی مجلس قرار داد. این درگیری بر سر اداره راه و جادههای بولیوی بروز کرد.


به گزارش واحد مرکزی خبر از بوینوس ایرس ، ادموندو نویلیو رئیس مجلس سنای بولیوی اعلام کرد ، پس از جلسه مشورتی روسای گروههای حزبی نمایندگان پارلمان بولیوی که برای بررسی درگیری نمایندگان تشکیل شده بود مقرر شد نمایندگان عامل این درگیری را کمیته انظباطی تنبیه کند.
پس از درگیری نمایندگان جناح راستگرا و مخالف دولت بولیوی ، نماینده جنبش سوسیالیست حزب حاکم بولیوی با پیوستن به ان موجب بروز یکی از شدیدترین درگیریهای بدنی بین نمایندگان در سالهای گذشته شد.
بحث بر سر اداره راهها و جادههای کشور از جمله بحثهای حساس بین جناح راست و چپ مجلس بولیوی است که به همراه بحث تقسیم اراضی کشور بین کشاورزان محروم,دولت استقلال طلب این کشور را در برابر احزاب سنتی مورد حمایت امریکا قرار داده است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام دیگر اولویت اول نیست

برجام دیگر اولویت اول نیست

آنچه در جریان سفر وزیر خارجه کشورمان به نیویورک اتفاق افتاد حکایت از اصل نوینی در سیاست خارجی ایران دارد و اگر این نگاه ادامه پیدا کند و نهادهای داخلی مرتبط با حوزه خارجی بتوانند از ظرفیت به‌وجود آمده در دولت سیزدهم به درستی استفاده کنند، می‌توانیم شاهد پیشرفت جدی در توسعه مناسبات ایران با کشورهای مختلف به‌ویژه همسایگان باشیم.

طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها