زندگی به زبان آدمیزاد

سفر و همسفر: یکی از خاطره‌هایی که انسان همیشه با خودش می‌تواند به یاد داشته باشد حس خوب سفر است. سفرکردن فقط این نیست که برویم و یک آب و هوایی عوض کنیم. سفر به انسان تجربه یاد می‌دهد و باعث می‌شود آدم‌ها با رسم و رسوم همدیگر آشنا شوند. قبل از این‌که بخواهید چمدان خود را برای یک سفر خوب آماده کنید یک اطلاعات کامل همراه با نقشه از مقصد برای خودتان آماده کنیدف بعضی سفرها خانوادگی‌ست بعضی گروهی و فامیلی و... برای هر سفر با هدف مشخص همراهان مناسب انتخاب کنید که این نکته بسیار مهم است.
کد خبر: ۹۷۹۶۸۵

احترام در تاکسی: رانندگی در هرجای دنیا به‌عنوان شغل کار خیلی سختی محسوب می‌شود.

شغلی که معمولا بخصوص در کشور ما همراه با اصطکاک با مردم و کمی بدقلقی و گاه اعصاب خردی نیز همراه است، اما یک راننده موفق و محترم برای مسافرش هم ارزش و احترام قائل می‌شود چون منبع درآمد او از مردم و مسافران تامین شده است. پس بایستی چند نکته برایش مهم باشد.

اول این‌که خود راننده همیشه آراسته و تمیز باشد و ظاهر اتومبیل و درون آن مثل صندلی‌ها، دربها و شیشه‌ها از نظر فنی سالم باشد و اگر مشکلی دارد حتما عیوب آن را برطرف سازد. دیگر این‌که داخل خودرو خود را با رایحه خوشبو کرده و هنگام جابه‌جایی مسافرانش محترمانه و با خوش‌رفتاری برخورد کند.

رانندگان همچنین می‌توانند بعد از تکمیل ظرفیت خودرو، نرخ مسیر را حساب کنند تا در میان یا انتهای مسیر از نظر زمانی وقت دیگر مسافران گرفته نشود. همین‌طور هر جایی ترمز نکنند تا باعث آزار و اذیت رانندگان دیگر شوند. مساله پول خرد داشتن و نداشتن هم یکی از مواردی است که گاه به دعوا و جر و بحث در داخل تاکسی می‌انجامد، متاسفانه اغلب رانندگان توقع دارند مسافر پول خرد داشته باشد و به نفع خودشان کرایه را رو به بالا حساب می‌کنند در حالی که یک راننده محترم باید قبل از کرایه گرفتن و سوار شدن مسافر فکری برای پول خرد بکند و اگر همراه او نیست به نفع مسافر کرایه را رند کند. البته مسافران هم باید این مسائل را رعایت کرده و از رانندگان توقع بی جا نداشته باشند وهردو به عنوان یک شهروند با برخورد خوب به حقوق همدیگر احترام بگذارند تا روزمان بیهوده به خاطر مبلغی اندک خراب نشود.

اعظم‌سادات سیدبرقی

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها