گروگانگیری زندانی فراری

زندانی حبس ابدی که بعد از فرار با همدستی دوستش برای اخاذی 270میلیون تومانی، پسری را در شرق کشور ربوده بود، همراه همدستش دستگیر شد.
کد خبر: ۹۷۸۳۰۶

به گزارش جام‌جم، سرهنگ ابراهیم ملاشاهی، رئیس پلیس آگاهی سیستان و بلوچستان در این باره گفت: 14 مهر امسال خانواده‌ای با حضور در پلیس آگاهی شکایت کردند که پسر 26 ساله‌شان در یکی از خیابان‌های شهر زاهدان توسط افرادی ربوده شده و آدم‌رباها در قبال آزادی او 270 میلیون تومان خواسته‌اند. تحقیقات برای دستگیری ربایندگان و آزادی گروگان جوان ادامه داشت تا این که ماموران متوجه شدند آدم‌رباها پسر جوان را به زور سوار خودروی پژویی کرده و با خود به محلی نامعلوم برده‌اند. با به دست آمدن مشخصات این خودرو، آدم‌رباها تحت تعقیب پلیس قرار گرفتند و با توقیف خودرو متهم نیز دستگیر شد . متهم آدم‌ربا با انتقال به پلیس آگاهی بازجویی شد و اعتراف کرد به قصد اخاذی دست به این آدم‌ربایی زده‌اند. با تحقیق از او معلوم شد همدست وی یک زندانی است که پیش از این به اتهام حمل و نگهداری موادمخدر دستگیر شده و بعد از آن که گریخته است سراغ او آمده تا برای به دست آوردن پول اقدام به آدم‌ربایی کنند.

بررسی‌ها نشان می‌داد این زندانی حبس ابدی به شهرستان پاکدشت رفته و با سه هویت جعلی در آنجا رفت و آمد می‌کند. با اعزام ماموران به محل موردنظر، متهم دستگیر شد.

او با انتقال به پلیس آگاهی بازجویی شد و به ربودن فرزند شاکی اعتراف کرد و درباره انگیزه‌اش گفت به دلیل اختلافات دست به این کار زده است. با اعترافات او، مخفیگاه جوان ربوده شده در کوه‌های اطراف زاهدان شناسایی شد. ماموران با حضوردر آنجا پسر جوان را در حالی که دست و پایش با طناب بسته شده بود، نجات دادند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها