jamejamonline
استان ها خراسان رضوی کد خبر: ۹۶۹۷۶۲ ۲۸ آبان ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۳

بعد از قتل تازه متوجه می‌شوند که چه کار کرده‌اند‌. هیچ امیدی برای زنده ماندن ندارند و تنها راهی که به ذهنشان می‌رسد خودکشی است البته بعضی‌ها خوش‌شانس هستند و قبل از مرگ کسی به دادشان می‌رسد، اما تعدادی دیگر جسدشان پیدا می‌شود. این هفته سراغ قاتلانی رفتیم که بعد از قتل، خودکشی کرده‌اند.

خودکشی بعد از دیگرکشی

به گزارش جام جم، اغلب آنها جنایت‌های هولناکی را رقم زدند که در صورت زنده ماندن سرانجامی جز مرگ با چوبه دار نداشتند.

در آخرین ماجرا نیز زن جوان در تهران پس از قتل همسر و دو فرزندش قصد خودکشی داشت که با دخالت همسایه‌ها ناکام ماند.

خودکشی پس از قتل همسر

ساعت ۸ شب دوشنبه ۵ مهر امسال، مردی هراسان با پلیس مشهد تماس گرفت و از مرگ یک زن و مرد خبر داد. به‌ دنبال این تماس تیم تحقیق راهی محل حادثه شدند. آنها با ورود به محل با جسد حلق آویز مرد جوانی روبه‌‌رو شدند که جسد همسرش هم کمی آن طرف‌‌تر افتاده بود.

برادر این مرد که موضوع را به پلیس اطلاع داده بود گفت: «برادرم چهار بچه ۹، ۷، ۴ و یک‌سال و نیمه داشت که هر روزبه خانه ما می‌آیند تا با بچه‌هایم بازی کنند.آخرشب هر شب آنها را به خانه‌شان برمی گرداندم.‌ البته برادرم ۵ سال قبل تصادف کرده و یکی از پاهایش قطع شده بود. امشب بچه‌ها را به خانه‌شان بردم، اما هر چه زنگ زدم کسی در را باز نکرد. نگران شدم و از دیوار بالا رفتم. اما در ورودی قفل بود و من به ناچار در را با دستگاه فرز بریده و وارد شدم.‌ اما به محض ورود به خانه با جسد حلق‌آویز برادرم و جسد همسرش مواجه شدم.

بررسی‌های جنایی نشان داد، این مرد ابتدا همسرش را خفه کرده و ساعتی بعد با حلق‌آویز کردن خود به زندگی‌اش پایان داده است.

جنایت بعد از طلاق

چند روز بعد از طلاق پشیمان شد و سراغ همسرش رفت. کسی نمی‌دانست در سرش چه می‌گذرد. به مقابل خانه پدر زنش رفت. وقتی زن جوان به مقابل در آمد از او خواست به خانه بازگردد، اما این زن حاضر به بازگشت نبود.

برای آخرین بار خواسته‌اش را تکرار کرد، اما دوباره همان جواب را شنید. عصبانی بود و کنترلی بر رفتارش نداشت. نمی‌توانست او را در کنار مرد دیگری ببیند. به همین خاطر به زن جوان حمله‌ور شد و ضربات مرگباری را به سر او زد. بعد هم از محل گریخت. با گزارش این ماجرا ماموران جستجو برای دستگیری مرد همسرکش را آغاز کرده و به خانه آنها رفتند، اما قبل از حضور پلیس این مرد خودکشی کرده بود.

2 قتل و مرگ خودخواسته

در پرونده‌ای دیگر مردی که به اتهام قتل مردی تحت تعقیب پلیس بود، بعد از کشتن همسرش دست به خودکشی زد.

نخستین قتل روز ٢٦ شهریور مقابل مسجدی در کرمانشاه رخ داد. متهم که در مجلس ختم یکی از بستگانش شرکت کرده بود، بعد از اتمام مراسم عزاداری با قفل فرمان خودرو به مرد ٣٦ ساله حمله کرد و او را مورد ضرب و جرح قرار داد. متهم به سرعت گریخت و مرد جوان نیز به بیمارستان منتقل شد؛ اما به علت ضربه مغزی به کما رفت و بعد از ١٢ ساعت جان باخت.

پس از آن تلاش برای دستگیری متهم آغاز شد. کارآگاهان در جریان تحقیقات با دو روایت درباره انگیزه قتل مواجه شدند.

برخی حاضران در مراسم عزادار اذعان کردند متهم چند بار از مقتول، که دوست قدیمی‌اش بود، خواست نام وی را پشت بلندگو اعلام و از او بابت حضورش تشکر کند؛ اما او از این کار خودداری کرد و متهم بعد از اتمام مراسم به وی حمله کرد. برخی شاهدان دیگر عنوان کردند مقتول چند بار اسم باجناق متهم را پشت میکروفن اعلام؛ اما از بیان نام او خودداری کرد و همین مساله موجب حسادت متهم و در نهایت وقوع جنایت شد.

در حالی‌که تحقیقات برای دستگیری متهم ادامه داشت، پلیس از وقوع تیراندازی در منزلی مسکونی باخبر شد. مأموران وقتی به محل حادثه رفتند با جسد زنی جوان مواجه شدند و قاتل فراری را نیز در حالی‌که زخمی شده بود مشاهده کردند. قاتل به بیمارستان منتقل شد، اما روز بعد جان باخت.

تیراندازی مرگبار در کانون

خبرش تلخ بود، اما واقعی. یکی از سربازان کانون اصلاح و تربیت یاسوج با اسلحه خود سه نفر از سربازان کانون را به رگبار بست و با شلیک گلوله به زندگی خود نیز پایان داد.

این حادثه اواخر شهریور امسال در کانون اصلاح‌ و تربیت شهر مادوان در ١٠کیلومتری یاسوج به وقوع پیوست و به غیر از ضارب سه نفر از سربازان وظیفه کشته و دو نفر دیگر نیز مصدوم شدند. پس از آن‌که وقوع این حادثه به مقامات استانداری و دستگاه قضایی اعلام شد، تیم ویژه‌ای به کانون اصلاح و تربیت رفت تا تحقیقات را در این ‌خصوص آغاز کند.

این در حالی بود که جمعیت کثیری از همان ابتدا در اطراف محل حادثه تجمع کرده بودند. بررسی‌های اولیه مشخص کرد ضارب به نام «الف - ‌پ» پس از اتمام پست نگهبانی‌اش دست به این جنایت زده است. سه سرباز کشته‌شده، حامد آهون، حسین یزدان‌پناه و افشین کمالی نام داشتند.

هیچ وقت اعلام نشد که انگیزه سرباز جوان از قتل همدوره‌ای‌هایش و خودکشی چه بوده است.

زن تیرانداز

همیشه قرار نیست که قاتلان مرد باشند و بعد از کشتن همسر خودکشی کنند. گاهی نیز زنان قاتلانی می‌شوند که بعد از قتل خودکشی می‌کنند. مانند زن جوانی که بعد از قتل همسرش با شلیک گلوله در دشت آزادگان با همان اسلحه به زندگی اش پایان داد. زن به دلیل اختلافاتی که با همسرش داشت دست به این جنایت زد. او به محل اقامت شوهرش رفت و ابتدا گلوله‌ای به او شلیک کرد.

بعد از اطمینان از مرگ شوهرش با شلیک گلوله‌ای به زندگی خودش پایان داد.

ضمیمه تپش

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
امید
-
۰۶:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۸
چرا كلان خودكشی زیاد شده ؟
كسی به فكر مردم هست یا نه ؟ (هیچ كسی نیست )
۰
۰