jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۶۸۲۴۴   ۲۴ آبان ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

لوو ژی مرد 41 ساله چینی مبتلا به عقب‌ماندگی ذهنی بعد از گذشت 21 سال در طویله خانه‌شان پیدا شد.

والدین سنگدلش او را در حالی که به قوزک پای وی زنجیر بسته بودند، در این طویله نگهداری می‌کردند. بعد از مشکوک شدن اهالی این روستا به رفتارهای این زن و مرد، لوو ژی توسط امدادگران در یک طویله سرد پیدا شد.گفته می‌شود اولین نشانه‌های ناتوانی ذهنی وی در 18 سالگی و زمانی آغاز شد که فردی حدود 591 یورو از پول پس‌انداز وی را دزدید. پدر 72 ساله وی در این باره گفت: من و همسرم بعد از تولد فرزندمان برای درمان وی به بیمارستان‌های زیادی مراجعه کردیم اما از تامین هزینه درمان عاجز بودیم. بنابراین تصمیم گرفتیم او را در طویله گاوهایمان نگهداری کنیم. اکنون لوو ژی که به دلیل ناتوانی شدید ذهنی قادر به برقراری ارتباط نیست، با کمک یک سازمان غیردولتی محلی به یک پناهگاه تحویل داده شده است تا در آنجا از وی بخوبی نگهداری شود./ باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مشارکت گسترده و انتخاب اصلح، مکمل یکدیگرند

مشارکت گسترده و انتخاب اصلح، مکمل یکدیگرند

امروزه مشارکت مردم در صحنه انتخابات از مهمترین و متداول‌ترین نوع مشارکت سیاسی است. مقبولیت سیستم‌های مبتنی بر دموکراسی مدرن، اساسا به مشارکت‌ های مردمی که بیشتر در انتخابات معنا دارد مربوط می‌شود.

امنیت عراق در سایه گفتمان مقاومت

امنیت عراق در سایه گفتمان مقاومت

سفر پاپ فرانسس به عراق و دیدار او با مرجع‌عالیقدر جهان تشیع، حضرت آیت‌ا... سیستانی مورد توجه بسیاری از تحلیلگران حوزه منطقه غرب آسیا، جهان‌اسلام و جهان مسیحیت قرار گرفته‌است.

نباید دوباره معطل غرب شویم

نباید دوباره معطل غرب شویم

تحولاتی که در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران در روزهای اخیر در اروپا و با حمایت آمریکا در حال رخ دادن است عمدتا به‌دلیل موضع قاطع ایران در اجرای حرف قطعی است که مقام معظم رهبری اعلام کردند مبنی بر این‌که تا وقتی لغو تحریم‌ها به صورت کامل صورت نگیرد ما نیز به تعهدات برجامی خودمان باز نخواهیم گشت و فقط وقتی آمریکا به‌صورت عملی، تحریم‌ها را بردارد و این مساله راستی‌آزمایی شود آن زمان ایران هم حاضر است بار دیگر تعهدات برجامی خود را به‌صورت کامل اجرا کند.

گفتگو

بیشتر
یک دست‌ انداز نوروزی

گزارشی از پشت‌صحنه مجموعه نوروزی «دست‌ انداز» همراه گفت‌وگو با کارگردان، تهیه‌کننده و بازیگران آن

یک دست‌ انداز نوروزی

ورزش، رمز سلامت در سالمندی

در گفت‌وگو با دکتر ایرج عبداللهی، عضو هیأت‌مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران با بهترین فعالیت‌ های ورزشی برای سالمندان آشنا می‌شویم

ورزش، رمز سلامت در سالمندی

زمزمه‌های ناامیدکننده

گفت‌وگو با محمد مرندی درباره اخبار ضد و نقیض رسانه‌های خارجی مبنی بر «گفت‌وگو‌های امیدوار کننده ایران و غرب»

زمزمه‌های ناامیدکننده

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر