jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۹۵۶۱۴۸   ۲۴ مهر ۱۳۹۵  |  ۰۷:۱۵

بیش از1370 سال از واقعه خونین کربلا و رویارویی حسینیان و یزیدیان می‌گذرد اما با نگاهی به سیر تاریخ از سال 61 هجری تاکنون ملاحظه می‌شود که نبرد حق و باطل لحظه‌ای متوقف نشده است چراکه شمرهای زمان همواره درصدد خاموش کردن شعله‌های فروزان و جاویدان حسینیان بوده و هستند؛ همان خون‌آشامانی که به‌رغم راه‌اندازی جوی‌های خون دریافته‌اند با گذشت زمان نه‌تنها از شور و شعور حسینی و فراگیری آموزه‌های مکتب عاشورا کاسته نشده که امروز با گذشت نزدیک به 14 قرن همچنان جوشان است.

روایتی از جنس عشق

این خروش حسینیان که دسته‌های عزاداری تبلور عینی آن در گوشه گوشه ایران و جهان به شمار می‌روند و دنیا آن را شاهد است، لرزه بر اندام شمرهای زمان همچون نتانیاهو و ملک سلمان می‌اندازد.

در حالی که شمرهای کوچک و بزرگ زمان عزاداران حسینی را در یمن، افغانستان، عراق و نیجریه به شهادت می‌رسانند شبکه‌های وابسته به تفکر جاهلیت مدرن با آب و تاب به قمه‌زنی در مراسم عزاداری می‌پردازند تا به این وسیله خدشه‌ای به دریای عظمت عزاداری حسینیان وارد سازند.

کارگردانان و اتاق‌های فکر این رسانه‌ها که از درک عظمت مراسم باشکوه و حیرت‌انگیز عزاداری حسینی عاجز و هراسانند، تصور می‌کنند با چنین اقداماتی می‌توانند اقیانوس مواج حق‌طلبان را نادیده گرفته آن را بایکوت خبری کنند، غافل از آن‌که چنین ترفندهایی مدت‌هاست شکست خورده است، چراکه برخلاف سیطره یکسویه رسانه‌های دشمن در سال‌های اخیر، رسانه‌های مستقل و پاک با محوریت رسانه ملی لحظه‌های ناب عزاداری حسینی را در نقطه نقطه ایران و جهان به تصویر می‌کشند؛ همین رسانه‌های حق‌طلبی که همزمان وحشی‌گری‌ها و شناعت جنایات خونین شمرها و جوجه‌ شمرهای زمان را که روی شمر زمان امام حسین (ع) را سفید کرده‌اند و مسلمانان را در یمن و افغانستان و نیجریه به خاک و خون می‌کشند نیز همزمان به تصویر می‌کشند تا جبهه حق و باطل کاملا از هم مشخص باشند.

در این میان صدا و سیما به عنوان قرارگاه مقدم جنگ نرم با هماهنگی بخش‌های صف و ستاد و هم‌افزایی معاونت‌های سیما، سیاسی، استان‌ها، صدا و برون‌مرزی موفق شد لحظه‌های ناب دریای عظمت عزاداری حسینی در جای جای ایران و جهان را ثبت و ضبط کرده به تصویر بکشد.

در سایه همت بلند فرزندان رسانه ملی همگان شاهد برافراشته شدن پرچم‌های دراهتزاز عاشقان حسین و مکتب همیشه‌زنده عاشورا در غرب آسیا، آسیای مرکزی و قفقاز، روسیه، آفریقا، استرالیا، اروپا و آمریکا، شرق و جنوب‌شرق آسیا بودند که یکصدا فریاد می‌زدند هیهات مِنا الذله.

دکتر مراد عنادی - مدیرمسئول

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

پایبندی در برابر پایبندی

پایبندی در برابر پایبندی

تکلیف ما در برابر جلسه شورای حکام صرف‌ نظر از هر نتیجه‌ای که داشته باشد، مشخص است. ما در مجلس شورای اسلامی قانونی تحت عنوان اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران تصویب کردیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر