دبیرکل حزب‌الله لبنان:

یمن همچون کربلاست

دبیرکل حزب‌الله لبنان شخصا در مراسم عاشورا در منطقه الضاحیه در بیروت حاضر شد و به سخنرانی پرداخت.
کد خبر: ۹۵۵۶۱۵
یمن همچون کربلاست

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان در مراسم عاشورای امام حسین (ع) در مجتمع «سید الشهداء» در منطقه الضاحیه در جنوب بیروت در جمع عزاداران حاضر شد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان در جمع عزاداران گفت: در ابتدا امروز به پدران و مادران شهدایی که از کرامت و مقدسات دفاع کردند؛ تسلیت می‌گویم و امروزه با حزن و غم شهدای کابل و بغداد که به دست تکفیری‌ها کشته شده‌اند مواجه هستیم.

حسن نصرالله افزود: از حضور گسترده شما در این روز عظیم ممنونم، حضوری که نشان دهنده محبت و آمادگی شما برای فداکاری است.

سید حسن نصرالله در این مراسم گفت: امسال به نسبت بالایی از حجم انفجارها و حملات تروریستی علیه مراسمات امام حسین (ع) کاسته شده و این به دلیل پیروزی‌های مجاهدین در تمامی میدان‌هاست که جماعت تکفیری را با عجز و ناتوانی روبه رو کرده است.

یمن، کربلاست

دبیر کل حزب الله لبنان ادامه داد: امروز از یمن سخن خواهیم گفت و ما گفته‌ایم که عزاداری‌ها در ضاحیه، صور، بعلبک و الهرمل تا البقاع غربی با موضوع یمن و همدردی با مردم یمن و ارتش و کمیته‌های مردمی‌اش باشد.

وی ادامه داد: برای یک کارشناس و تحلیلگر روشن است که جنگ عربستان در یمن با اهداف سیاسی نیست و نشان دهنده سطح کینه و انتقامی است که نظام سعودی در حق یمنی‌ها دارد؛ این شکل از کشتار و خون‌ریزی با اهداف سیاسی نیست؛ بلکه کینه وهابیت است. جنگی که می‌خواهد اراده یمنی‌ها را از بین ببرد؛ مردمی که خواستار استقلال و عزت خود هستند.

نصرالله افزود: یمن امروز همچون کربلا شاهد قربانی کردن‌ها و اجساد تکه تکه شده است، در صنعاء و در تمامی یمن صحنه‌ای از حزن و اشک و همچنین قهرمانی و ایستادگی در برابر ابزار کشتار آمریکایی- سعودی وجود دارد.

او تأکید کرد که یمنی‌ها در مقابل این جنگ کمر خم نخواهند کرد و در مقابل این دشمنی ایستادگی خواهند کرد و همچنان که امام خامنه‌ای فرمود «بینی آل سعود به خاک مالیده خواهد شد».

وی در آخرین سخن به مردم یمن گفت: به برادرانمان در یمن از موضع ایمان و تجربه خود می‌گوییم که به خداوند اعتماد کنید و اوست که شما را بر دشمنان وحشی پیروز خواهد کرد.

فلسطین سرزمین ریخته شدن خون اسرائیلی‌ها

سید حسن نصرالله در بخش دوم سخنان خود به موضوع فلسطین پرداخت و گفت که بسیاری می‌گفتند که انتفاضه فلسطین شکست خورده و تمام شده اما در روزهای گذشته ثابت شد که این انتفاضه در عمق و وجدان و عقل و قلب جوانان فلسطینی است.

دبیرکل حزب‌الله لبنان افزود: اسرائیلی‌ها به زودی خواهند فهمید که سرزمین فلسطین سرزمین مرگ و شکست و جاری شدن خون آن‌هاست و اسرائیلی‌ها باید به همراه خانواده‌هایشان به کشورهایی که از آن‌جا آمده‌اند باز گردند و این پیام مقاومت فلسطین است.

نصرالله تأکید کرد: تواضع در مقابل اسرائیلی‌ها چیزی تقدیم مردم فلسطین نمی‌کند، اسرائیل همانی است که بدون محدودیت از آمریکا اسلحه و حمایت دریافت می‌کند و در حال حاضر ترامپ و کلینتون در موضوع حمایت مطلق از اسرائیل با یکدیگر رقابت می‌کنند اما حرفی از فلسطین نمی‌زنند.

خدعه آمریکا در موصل عراق

دبیرکل حزب‌الله لبنان در بخش سوم صحبت‌های خود به مسأله عراق اشاره کرد و با مخاطب قرار دادن مردم عراق گفت: آمریکایی‌ها می‌خواهند مسیر موصل به منطقه شرقی سوریه را باز کنند و تروریست‌‌های داعش را در شرق سوریه انباشته کنند تا در آن‌جا استفاده و بهره لازم از ‌آن‌ها برده شود و اینگونه می‌شود که داعش بار دیگر می‌تواند خود را بازسازی کرده و به عراق باز گردد.

نصرالله ادامه داد: بنابراین این خدعه آمریکاست که پیروزی شما در موصل را از بین ببرد و عراقی‌ها باید برای جلوگیری از این اتفاق داعش را به تمامی در موصل از بین ببرند و فرماندهان آن‌ها را زندانی کنند و مانع فرار آن‌ها به سوریه شوند چرا که حضور آن‌ها در سوریه خطر اساسی برای عراق محسوب می‌شود.

دبیرکل حزب‌الله لبنان اشاره ای نیز به مردم بحرین کرد و به آن‌ها بایت ایستادگی بر روی آرمان‌هایشان و مقاومت و عزمشان برای ادامه دادن به مسیر دفاع از حقوق مشروع خود تبریک گفت و از آن ها خواست صدایشان را بلند کنند تا جهان صدایشان را بشنود.

حسن نصرالله همچنین به لبنان پرداخت و گفت که پرونده ریاست‌جمهوری در مسیر مطلوبی قرار دارد و موضع ما ثابت و محکم است و از دولت می‌خواهیم تا با جدیت و اهتمام بالا به پرونده‌های مختلف لبنانی‌ها بپردازد و نگذارد تا نقش دولت از بین برود.

مقاومت علیه اسرائیل و تکفیری‌ها

رهبر مقاومت لبنان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: چشمان مقاومت کماکان اسرائیل و مرز لبنان و اسرائیل را در نظر گرفته است؛ ما اسرائیل را تحت نظر داریم و مقاومت اسلامی هرگز میدان مقابله با اسرائیل را ترک نخواهد کرد و ما به خوبی درک کرده‌ایم که آن‌چه از کشور ما حمایت می‌کند عوامل سیاسی نیست بلکه قدرت لبنان در ارتش، مردم و مقاومتش است.

وی ادامه داد: همچنین ما مرزهای شمالی برای مبارزه با تکفیری‌ها را با چشمان باز تحت نظر داریم و ما در آن جا برای دفاع از سرزمینمان می‌مانیم و در سوریه فرزندان شما و مردان شما در حال دفاع از محور مقاومت و شرف و تاریخ خود هستند.

هرگز خسته نشده‌ایم

سید حسن نصرالله در بخش پایانی افزود: برخی به خستگی ما و شما اشاره می‌کنند و اینکه ریخته شدن خون‌ها ما را ضعیف کرده است. برخی در تعداد شهدای ما بزرگنمایی می‌کنند؛ ما به شهدای خود افتخار می‌کنیم. برخی بر ضعف مالی ما بر اثر تحریم‌ها طعنه می‌زنند و روز و شب به دنبال مادر یا همسر شهیدی می‌گردند تا سخن طبع میل آن‌ها را به زبان بیاورد اما کسی را پیدا نمی‌کنند.

دبیرکل حزب‌الله لبنان با این جمله سخنان خود را پایان داد: ما به آن‌ها می‌گوییم که ما هرگز نه شکست خورده‌ایم و نه خسته شده‌ایم.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها