jamejamonline
استان ها البرز کد خبر: ۹۵۴۹۱۷   ۱۸ مهر ۱۳۹۵  |  ۱۶:۳۷

رئیس شعبه سوم دادگاه انقلاب کرج از رسیدگی به پرونده ۱۰۰۰ میلیاردی با ۱۵۳ شاکی در کرج خبر داد.

اختلاس ۱۰۰۰ میلیاردی با ۱۵۳ شاکی

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از مهر، به نقل از دادگستری استان البرز، رسول کرم‌پور، رئیس شعبه سوم دادگاه انقلاب کرج و قاضی رسیدگی کننده به پرونده معروف به جهانگیر با متهم ردیف اول «ج. ق. ا» با اتهام افساد فی‌الارض و شرکت در کلاهبرداری شبکه‌ای که حدود ۱۵۳ شاکی و ۳۹ متهم دارد، گفت: رسیدگی به پرونده متهمان که شامل بیش از ۳۰ عنوان اتهام، با عناوینی چون فساد فی‌الارض، کلاهبرداری، جعل اسناد رسمی، نفوذ در دستگاه قضایی، امنیتی و مراجع انتظامی در دادگاه انقلاب کرج آغاز شده است.

وی ادامه داد: این پرونده از حدود چهار سال پیش مفتوحه شده و در قالب ۱۲۰ جلد و ۱۳۵۰۰ برگ در شعبه ۳ دادگاه انقلاب کرج به صورت عمومی رسیدگی می‌شود که تاکنون چندین جلسه آن برگزار شده است.

رئیس شعبه سوم دادگاه انقلاب کرج در پاسخ به چرایی طولانی شدن آغاز دادگاه این پرونده توضیح داد: این موضوع به دلایل متعددی است که می‌توان به تعداد زیاد شکات و متهمان، جمع‌آوری ادله توسط مراجع قضایی و اطلاعاتی و پیچیده بودن موضوع و تنوع اتهامات مطروحه اشاره کرد؛ البته ابلاغ قانون جدید کیفری و رعایت همه موارد قانونی اصلی‌ترین دلیل این تاخیر است.

وی درباره روند رسیدگی به این پرونده گفت: ۵ نفر از متهمان در بازداشت و ۳۴ نفر دیگر با قرار وثیقه آزاد هستند که حکم مربوط به متهمان یک هفته پس از استماع اظهارات شاکیان و دفاعیات متهمان و وکلای آن‌ها صادر خواهد شد.

کرم‌پور حجم ریالی این پرونده را ۱۰۰۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: رسیدگی به این پرونده طبق کیفرخواست انجام می‌شود و اگر اتهامات و متهمان جدیدی کشف شود با اعلام قاضی به دادسرا، پرونده جدیدی تشکیل خواهد شد.

وی در پایان با تاکید بر اینکه در روند رسیدگی به این پرونده هیچ نوع فشار بیرونی و داخلی بر دستگاه قضایی نبوده است، تصریح کرد: به مردم اطمینان می‌دهیم این پرونده با نهایت دقت رسیدگی خواهد شد و اگر اتهامی متوجه کسی باشد قاطعانه برخورد خواهیم کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
بنده خدا
-
۱۷:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۸
پس كی این سارقین بیت المال ومفسدان فی الارض اعدام میشوند مردم منتظر قاطعیت قوه قضاییه هستند . فقط اعدام
۰
۰
من
-
۱۶:۰۳ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۵
اوه چه خشن

یادداشت

بیشتر
رحلت عالم بلاد

رحلت عالم بلاد

دهه ۶۰ بود. واکسن فلج اطفال درست اثر نکرد. پاشنه‌های نوجوان روستایی به سختی به زمین می‌رسید.