jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۲۵۲۰۶ ۰۴ مرداد ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی کشورمان گفته است که نماینده ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بزودی اعتراض ایران را به «درز اسناد محرمانه برنامه بلندمدت هسته‌ای ایران» به مقامات این نهاد بین‌المللی ارائه خواهد کرد.

این اظهارات، واکنشی است به انتشار محتویات یک سند محرمانه در ارتباط با توافق اتمی ایران با 1+5 که خبرگزاری آسوشیتدپرس اخیرا آن را فاش کرده است. او به ایرنا گفته «بخش‌هایی از سند که منتشر شده، محرمانه بوده و قرار بوده محرمانه بماند. تلقی ما این است که این بخش‌ها از آژانس درز کرده است.»

پیش از این نیز علی‌اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان گفته بود: ما از آژانس خواسته‌ایم که این برنامه محرمانه بماند و دلیلی ندارد که همگان بخواهند از آن مطلع شوند، البته توافق کردیم که این برنامه به شکل محرمانه به اطلاع کمیسیون مشترک مرتبط با برجام هم رسانده شود که باید محرمانه و محفوظ بماند. او اضافه کرده بود که «قصد نداریم خودمان این برنامه را اعلام کنیم، اگر خودشان اعلام کردند اولا خلف وعده است و دیگر این‌که با انتشار آن مردم ایران مطلع می‌شوند چه پیش‌بینی‌های درست و مناسبی برای توسعه صنعت هسته‌ای کشورمان داشته‌ایم.»

محمدجواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان هم در واکنش به انتشار محتویات این سند محرمانه در ارتباط با توافق اتمی ایران، این سند را نشانه افتخاری دانسته بود که مذاکره‌کنندگان ایرانی به دست آوردند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر