jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۹۱۳۰۷۰ ۲۴ خرداد ۱۳۹۵  |  ۱۲:۳۵

«محمد اخگری» معاون برون مرزی صداوسیما در احکام جداگانه‌ای مهدی مجتهد را به عنوان قائم مقام معاون برون مرزی و رئیس شبکه آی فیلم منصوب کرد.

«مهدی مجتهد» مدیر شبکه آی فیلم شد

به گزارش جام جم سیما ، محمد اخگری معاون برون مرزی در این احکام به جایگاه رسانه برون مرزی به عنوان خط مقدم در مقابله با جنگ نرم دشمن اشاره و بر نقش بی بدیل این رسانه در ترویج گفتمان انقلاب اسلامی و مقابله با اسلام‌ هراسی و ایران‌هراسی تاکید کرده است.

اخگری در حکم مهدی مجتهد به عنوان قائم مقام معاون برون مرزی، تغییر مصرف رسانه‌ای در میان جامعه مخاطبان جهانی و بویژه کوچ مخاطبان از درک شنیداری-دیداری رسانه‌های آنالوگ به سوی درک تصویری- نمادین (آیکونیک) در رسانه‌های نوپدید را فرصتی تازه برای رسانه‌های برون‌مرزی صداوسیما در تحقق منویات رهبری به ویژه در خصوص حضور موثر در فضای مجازی دانست.

معاون برون مرزی در حکم دیگری مهدی مجتهد را به عنوان مدیر شبکه آی فیلم منصوب کرد. اخگری در این حکم، استفاده از ظرفیت‌ فیلم و سریال برای ترویج فرهنگ و سبک زندگی اسلامی- ایرانی را یکی از اولویت‌های اصلی شبکه فیلم و سریال آی‌فیلم عنوان کرد.

معاون برون مرزی در حکم مدیر شبکه آی فیلم با اشاره به مطالعات انجام گرفته طی ماه‌های اخیر و تاکید ریاست محترم سازمان مبنی بر توجه بیشتر شبکه آی‌فیلم فارسی به مخاطبان کشورهای فارسی‌زبان (افغانستان، تاجیکستان، فارسی‌زبانان آسیای مرکزی و شبه قاره) اظهار امیدواری کرد که شبکه آی فیلم فارسی با هدف تقویت روحیه اخوت و همدلی در میان ملت‌های فارسی‌زبان، رشد و بالندگی میراث گرانسنگ زبان و ادب فارسی و حفظ و ترویج فرهنگ غنی اسلامی، بتواند تولیداتی فاخر به مخاطبان خود عرضه کند.

در بخش دیگری از حکم اخگری به مدیر شبکه آی فیلم بر گسترش پوشش رسانه‌ای شبکه در کشورهای مذکور، تلاش برای تولید مشترک تلویزیونی در همکاری با رسانه‌های دیگر و استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی و انسانی همه ملت‌های فارسی‌زبان در برنامه‌سازی،تاکید شده است.

همچنین معاون برون مرزی با قدردانی از تلاش های دکتر محمدرضا حاتمی در مدت زمان تصدی مدیریت شبکه آی فیلم در حکمی وی را به عنوان مشاور خود منصوب کرد.

اکثر سوابق مهدی مجتهد پیش از ورود به سازمان صدا و سیما در حوزه منابع انسانی و آموزش در سازمان های مختلف دولتی و غیر دولتی بوده است و تجارب مفیدش در برنامه ریزی ، طراحی تشکیلات، تدوین ضوابط استخدامی و طبقه بندی مشاغل در این مدت باعث شده تا حضورش در صدا و سیما نیز آغاز تجربه ای دیگر در زمینه های مشابه باشد.

منبع : فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر