jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۵۹۹۲ ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

طبق یک مطالعه جدید، حضور مداوم و منظم در مراسم مذهبی سلامت بیشتری برای زنان به همراه دارد.

به گزارش مهر، محققان دانشگاه هاروارد دریافته‌اند زنانی که حداقل دو بار در هفته در مراسم مذهبی شرکت می‌کنند، در مقایسه با زنانی که هرگز در مراسم مذهبی شرکت نمی‌کنند، یک‌سوم کمتر در معرض مرگ ناشی از بیماری ازجمله سرطان یا بیماری‌های قلبی قرار داشتند. تایلر واندرویل، سرپرست تیم تحقیق در این‌باره می‌گوید: ارتباط بین حضور در مراسم مذهبی و میزان مرگ و میر احتمالا بیشتر با انجام مراسم مذهبی بخصوص مراسم همگانی مرتبط است تا خودِ باور مذهبی فرد. به گفته وی، به نظر می‌رسد چیزی فراتر از تجربه مراسم مذهبی همگانی و جمعی برای سلامت فرد مفید است. محققان براساس اطلاعات به دست آمده از 75هزار زن آمریکایی، اذعان کردند حدود دوسوم آمریکایی‌ها معتقدند مذهب بخش مهمی از زندگی‌شان است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

یکی از متفکران معاصر، ایالات متحده آمریکا را تجسم آمال و ایده‌آل‌های دوران روشنگری‌ نامیده است. دوران به اصطلاح روشنگری مرحله‌ای در عالم غرب مدرن بود که مدرنیته در نظر و عمل به اوج خود و به نقطه تثبیت رسیده بود.

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر