jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۵۹۰۴ ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

روزی که تصمیم‌های غیر کارشناسی، تیشه به ریشه پاس تهران زد و این تیم را به همدان فرستاد، بجز اهالی فوتبال، دل کسی نسوخت. برای آدم‌های بیگانه با فوتبال مهم نبود که نام پاس، یک فرهنگ را یدک می‌کشید و دل چند نسل را با خود همراه داشت. اصلا مهم نبود که با این انتقال، انسان‌سازترین مکتب فوتبال ایران به ویرانه تبدیل می‌شد.

مهم، تصمیمی بود که باید اجرا می‌شد و شد. پاس که روزگاری آقای فوتبال پایتخت بود و چند نسل از فوتبال ایران، نام بازیکنان و مربیان آن را به یاد داشتند، از تهران به همدان رفت. سیاست انتقال تیم‌ها به شهرستان‌ها برای ایجاد پایگاه مردمی در همان قدم اول شکست خورد و پاس هم این چوب را بر تنش احساس کرد. به دلیل شکست این سیاست اشتباه، بعدها مجبور شدند پیکان را به تهران برگردانند و راه‌آهن را نرفته، به تهران بیاورند. همان‌طور که نتوانستند برای صبا در قم تماشاگر بخرند، اما کسی کاری برای پاس نکرد. پاس از تهران به همدان رفت و در اولین قدم، از لیگ برتر راهی لیگ یک شد. لیگ یکی شدن این تیم فاجعه نبود چون دیگر پاس تهران نبود. چند سال سرگردانی در لیگ یک هم باعث نشد دلی برای این تیم بسوزد. و سرانجام، اتفاقی که همه پیش‌بینی کرده بودند، افتاد. پاس حالا تا مرز انحلال چند میلی‌متر فاصله دارد. و باز هم چندان مهم نیست. آنها که باید این تصمیم سیاه را می‌گرفتند، کارشان را کردند. و حالا دیگر از پاس تهران، فقط افسانه‌ای باقی‌مانده تا پاسی‌های قدیم، برای نوه‌هایشان تعریف کنند.

علی جوادی

دبیر گروه ورزش

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر