jamejamnashriyat
نشریات کلیک کد خبر: ۹۰۳۸۸۵ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۸:۰۰

اگر از هدست‌های واقعیت مجازی استفاده کرده باشید حتما متوجه شده‌اید این ابزارها علاوه بر هیجان‌انگیز بودن و تجربه متفاوتشان، وسیله خوبی برای استفاده بلندمدت نبوده و بعد از مدتی موجب سرگیجه و حالت تهوع کاربر می‌شوند.

پس می‌توان نیتجه گرفت این تکنولوژی نوپا چندان ابزار مناسبی برای استفاده بلندمدت نیست. همین سختی استفاده طولانی از هدست‌های واقعیت مجازی باعث شده فردی به فکر رکورد زدن حضور در دنیای واقعیت مجازی بیفتد. این مرد میانسال که درک وسترمن نام دارد، توانسته با تحمل 25 ساعت گذاشتن هدست واقعیت مجازی بر چشم، رکورد جهانی بزند و نام خود را در کتاب گینس ثبت کند. او در تمام این 25 ساعت مشغول یک بازی نقاشی سه‌بعدی به نام Tilt Brush بوده و کارهای حیاتی مانند غذا خوردن و دفع را هم در همین حالت انجام داده است. جالب این‌که این رکورددار پس از 17 ساعت استفاده از هدست سرانجام دچار سرگیجه و تهوع شده و با وجود بالا آوردن باز هم دست از ادامه برنداشته و از واقعیت مجازی خارج نشده است. وسترمن پس از 25 ساعت به مدت یک روز تحت مراقبت ویژه قرار داشته تا بدنش به حالت عادی برگردد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر