jamejamnashriyat
نشریات چمدان کد خبر: ۹۰۳۲۷۷ ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۸:۰۰

«اجازه دهید روزگار به خوشی بگذرد!» این شعار جشنی است که وسعتش به اندازه‌ یک شهر یا حتی یک کشور نیست بلکه اکثر نقاط جهان آن را پاس می‌دارند. «ماردی گرا» یا همان سه‌شنبه چرب مراسمی است که عنوان دوره‌ای از جشن‌های سنتی سالانه ‌است.

زمان اجرای آن بسته به محل آن متفاوت است اما همگی آنها پیش از آغاز فصل 40 روزه‌ای انجام می‌شود که به عید رستاخیز مسیح می‌انجامد. در این جشن‌ها که گاهی یک هفته به طول می‌انجامد، گروه‌هایی به‌صورت کارناوال‌های خیابانی به اجرای مراسم می‌پردازند. این جشن‌ها در اصل فرصتی بود تا مسیحیان پیش از آغاز فصل روزه و پرهیز بتوانند به شادی و پایکوبی و خوشگذرانی بپردازند. یکی از بزرگ‌ترین جشن‌ها در شهر نیواورلئان و در ماه فوریه ـ بهمن ـ برگزار می‌شود. نیواورلئان که خود مخلوطی از فرهنگ‌ها و گویش‌های متفاوت است از طریق این رویداد دل همه را به دست می‌آورد! در این مراسم از رژه‌های خانوادگی گرفته تا موسیقی در سبک‌های مختلف از جمله جاز برگزار می‌شود. رنگ‌های مخصوص این جشن عبارتند از بنفش، سبز و طلایی که نماد عدالت، ایمان و قدرت است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

تعامل کارساز قوا

تعامل کارساز قوا

قوه مجریه، قضاییه و مقننه، سه بازوی کارآمدی نظام در پاسخگویی به مطالبات حقیقی مردم و اجرای سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبر انقلاب‌ هستند و همگرایی سه‌ قوه در اجرای این سیاست‌ها الزامی است.

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

گفتگو

بیشتر
بازیگری نمی‌ایستد

گفت‌گو با پرستو گلستانی به مناسبت تولدش و همه خاطراتی که این سال‌ها برای ما ساخته است

بازیگری نمی‌ایستد

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر