jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۳۲۳۸ ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

مرد تحصیلکرده که چک‌پول‌های 50 هزار تومانی چاپ می‌کرد، قبل از توزیع گسترده آن در شهر بازداشت شد.

به گزارش جام‌جم، دهم اردیبهشت امسال و پس از دریافت اطلاعاتی درخصوص تلاش فردی به نام مجید برای فروش چک‌‌پول‌های جعلی در محدوده میدان ونک‌، مأموران تجسس کلانتری 103 گاندی با دستور سرگرد افشار در محدوده میدان ونک حاضر شده و بلافاصله با شناسایی مجید، او را دستگیر کردند. ماموران در بررسی اولیه از موتورسیکلت آپاچی همراه مجید، ده‌ها برگ اسکناس 50 هزار تومانی جعلی کشف کردند .

مجید در بازجویی‌ها به جرم خود اعتراف کرد و گفت: قصد داشتم تا 80 برگ چک‌پول 50 هزار تومانی جعلی را به مبلغ 150 هزار تومان بفروشم که دستگیر شدم. چک‌پول‌ها را در ایستگاه مترو از شخصی به‌نام میثم گرفته بودم و نشانی مشخصی از او ندارم .

در حالی‌که مجید در اظهارات اولیه‌، فردی به‌نام میثم را به کارآگاهان معرفی و ادعا کرده بود هیچ‌گونه نشانی مشخصی از این شخص ندارد، اما در ادامه تحقیقات ناچار لب به اعتراف گشود و گفت: چک‌‌پول‌های جعلی را از شخصی به‌نام غلامرضا می‌گرفتم.

به این ترتیب تحقیقات برای دستگیری غلامرضا آغاز شد و با شناسایی مخفیگاه وی در بزرگراه رسالت، خیابان مجیدیه شمالی‌، کارآگاهان با دستور قضایی مرد 33 ساله را بازداشت کردند. از مخفیگاه وی نیز ده‌ها برگ چک‌پول جعلی، مهرهای جعلی متعلق به مراکز تحصیلات تکمیلی‌، ده‌ها برگ گواهینامه مجعول پایان تحصیلات دوره متوسطه‌، ده‌ها برگ گواهینامه مجعول پایان دوره پیش‌دانشگاهی‌، یک دستگاه کپی تمام رنگی مورد استفاده در چاپ مدارک جعل شده و ...کشف شد.

در بررسی سوابق مرتضی، مشخص شد وی از مجرمان سابقه‌دار است. او پیش از این نیز به اتهام صدور ده‌ها مدرک تحصیلی جعلی دستگیر و به هشت سال زندان محکوم شده است.

متهم در بازجویی‌ها گفت: دارای مدرک دکتری «آی‌تی» هستم . پیش از این مدرک دوره متوسطه را جعل کرده و می‌فروختم.

سرهنگ کارآگاه محمد نادربیگی‌، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت‌: با اقدامات پلیسی در این پرونده تمامی چک‌پول‌‌های جعلی قبل از هرگونه اقدام متهمان کشف و توقیف شد .

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر