jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۳۲۰۵ ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

مرد تحصیلکرده که چک‌پول‌های 50 هزار تومانی چاپ می‌کرد، قبل از توزیع گسترده آن در شهر بازداشت شد.

به گزارش جام‌جم، دهم اردیبهشت امسال و پس از دریافت اطلاعاتی درخصوص تلاش فردی به نام مجید برای فروش چک‌‌پول‌های جعلی در محدوده میدان ونک‌، مأموران تجسس کلانتری 103 گاندی با دستور سرگرد افشار در محدوده میدان ونک حاضر شده و بلافاصله با شناسایی مجید، او را دستگیر کردند. ماموران در بررسی اولیه از موتورسیکلت آپاچی همراه مجید، ده‌ها برگ اسکناس 50 هزار تومانی جعلی کشف کردند .

مجید در بازجویی‌ها به جرم خود اعتراف کرد و گفت: قصد داشتم تا 80 برگ چک‌پول 50 هزار تومانی جعلی را به مبلغ 150 هزار تومان بفروشم که دستگیر شدم. چک‌پول‌ها را در ایستگاه مترو از شخصی به‌نام میثم گرفته بودم و نشانی مشخصی از او ندارم .

در حالی‌که مجید در اظهارات اولیه‌، فردی به‌نام میثم را به کارآگاهان معرفی و ادعا کرده بود هیچ‌گونه نشانی مشخصی از این شخص ندارد، اما در ادامه تحقیقات ناچار لب به اعتراف گشود و گفت: چک‌‌پول‌های جعلی را از شخصی به‌نام غلامرضا می‌گرفتم.

به این ترتیب تحقیقات برای دستگیری غلامرضا آغاز شد و با شناسایی مخفیگاه وی در بزرگراه رسالت، خیابان مجیدیه شمالی‌، کارآگاهان با دستور قضایی مرد 33 ساله را بازداشت کردند. از مخفیگاه وی نیز ده‌ها برگ چک‌پول جعلی، مهرهای جعلی متعلق به مراکز تحصیلات تکمیلی‌، ده‌ها برگ گواهینامه مجعول پایان تحصیلات دوره متوسطه‌، ده‌ها برگ گواهینامه مجعول پایان دوره پیش‌دانشگاهی‌، یک دستگاه کپی تمام رنگی مورد استفاده در چاپ مدارک جعل شده و ...کشف شد.

در بررسی سوابق مرتضی، مشخص شد وی از مجرمان سابقه‌دار است. او پیش از این نیز به اتهام صدور ده‌ها مدرک تحصیلی جعلی دستگیر و به هشت سال زندان محکوم شده است.

متهم در بازجویی‌ها گفت: دارای مدرک دکتری «آی‌تی» هستم . پیش از این مدرک دوره متوسطه را جعل کرده و می‌فروختم.

سرهنگ کارآگاه محمد نادربیگی‌، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت‌: با اقدامات پلیسی در این پرونده تمامی چک‌پول‌‌های جعلی قبل از هرگونه اقدام متهمان کشف و توقیف شد .

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر