jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۳۱۹۸ ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

لسترسیتی در شرایطی قهرمان لیگ برتر شد که در ترکیب این تیم شینجی اوکازاکی از ژاپن به عنوان تنها بازیکن آسیایی حضور داشت.

همین موضوع بهانه‌ای شد تا سایت گل با انتشار فهرستی به قهرمانی‌های بازیکنان آسیایی در تیم‌های اروپایی اشاره کند. در این فهرست نام 23 بازیکن آسیایی از جمله علی کریمی و علی دایی دیده می‌شود. دایی در فصل 99 ـ 1998 با بایرن‌مونیخ قهرمان بوندس‌لیگا شده است. کریمی هم همراه با بایرن‌مونیخ و شالکه سه جام را برده است. ملی‌پوش پیشین فوتبال ایران در فصل 06ـ2005 با بایرن قهرمان بوندس‌لیگا و جام حذفی آلمان شد. کریمی در فصل 11ـ2010 هم با شالکه قهرمان جام حذفی آلمان شد. در این فهرست 23 نفره استرالیا ده بازیکن، ژاپن هفت بازیکن، کره‌جنوبی چهار بازیکن و ایران دو بازیکن دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر