jamejamnashriyat
نشریات تپش کد خبر: ۹۰۲۸۶۵ ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۸:۰۰

ازدواج و زندگی مشترک مهم‌ترین رابطه‌ای است که به خودی خود پیش نمی‌رود. این رابطه نیاز به اطمینان، صمیمیت و اعتماد دارد تا بتوان آن را با آرامش ادامه داد. وقتی زن و مرد به هم اعتماد می‌کنند، دیگر نگران تکیه‌گاهشان نیستند و با اطمینان به ادامه راه می‌اندیشند. در واقع باید گفت یک گام مهم در زندگی مشترک احساس امنیت است.

اگر زن و مرد به هم اعتماد داشته باشند می‌توانند در کنار هم احساس امنیت کنند. همین احساس امنیت هم می‌تواند میزان تعهد و آرامش را بالا ببرد. برای به‌دست آوردن اعتماد در یک رابطه باید توجه داشت که در بحرانی‌ترین شرایط، گفتن حقیقت نشان‌دهنده بازنده بودن نیست. درواقع این دروغ گفتن است که باعث از بین رفتن اعتماد و امنیت می‌شود. زنان و مردان باید این را بدانند که فرار کردن از راستگویی و پنهانکاری و دروغ، نابودی رابطه زناشویی را در پی خواهد داشت. درواقع این صداقت با ایجاد اطمینان و اعتماد متقابل است که پایه‌های زندگی مشترک را تقویت می‌کند و پایگاهی مطمئن برای زن و شوهر به‌وجود می‌آورد. برای همین زنان و مردان باید همیشه به این موضوع توجه کنند و آن را سرلوحه رفتارهای خود قرار دهند تا بتوانند با آرامش بیشتری در کنار هم زندگی کنند.

دکتر تاجیک اسماعیلی - روان‌شناس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر