jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۸۲۳۶ ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: امیدواریم تفاهم‌نامه بیمه جامع پلنگ ایرانی باعث کاهش تنش‌های بین زیستگاه‌های انسانی و پلنگ شود.

معصومه ابتکار در مراسم امضای تفاهم‌نامه بیمه جامع پلنگ ایرانی گفت: تفاهم‌نامه بیمه جامع پلنگ ایرانی بخشی از برنامه ملی حفاظت از پلنگ ایرانی است و امیدواریم گام موثری برای حفاظت این‌گونه و حساسیت جوامع محلی برای حفاظت از آن باشد./ ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
خبرهای مرتبط

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر