jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۹۷۲۰۹   ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

داشتن فعالیت بدنی به معنای انجام تمرینات سخت ورزشی نیست، بلکه فعالیت‌هایی نظیر انجام کارهای منزل و پیاده‌روی جزو فعالیت بدنی به شمار می رود. بهترین نوع فعالیت بدنی برای افراد مبتلا به فشارخون بالا، فعالیت‌هایی مانند پیاده‌روی، دویدن با سرعت کم، قایق‌سواری، طناب زدن، شنا، اسکی، دوچرخه‌سواری و استفاده از دوچرخه ثابت است. پیاده‌روی ارزان‌ترین، مؤثرترین و آسان‌ترین نوع فعالیت بدنی است.

کفش؛ باید کف طبی متناسب با گودی کف پا و کناره‌هایی محکم داشته باشد. از آنجا که اغلب، یک پا کمی بزرگ‌تر از پای دیگر است، کفش خود را متناسب با اندازه پای بزرگ‌تر انتخاب کنید.

جوراب‌؛ با بافت متراکم و ضخیم انتخاب کنید که چسبان است و از میزان اصطکاک پا و کفش کم می‌‌کند یا نوع نازک که جاذب رطوبت است یا نوع نخی را ترجیح دهید.

لباس‌؛ اگر هوا سرد است، به جای یک پوشش ضخیم، از چند پوشش نازک و سبک استفاده کنید تا بتوانید پس از گرم شدن از تعداد آنها کم کنید.

ایستادن مکرر و شروع دوباره پیاده‌روی، مانع تاثیرات مثبت آن می‌شود. در حین راه رفتن نفس عمیق بکشید. در زمان خاصی از روز پیاده‌روی کنید.

پیاده‌روی شما باید شامل سه بخش باشد: گرم کردن، طی کردن مسافت مورد نظر و خنک کردن بدن.

سرعت و مسافت پیاده‌روی باید متناسب با سن و شرایط عمومی بدن باشد. گام‌های منظم بردارید تا سرعت‌ یکنواخت باشد. تعداد قدم‌هایتان را بشمارید. باید بدانید در 20 ثانیه چند قدم برمی‌دارید تا بتوانید سرعت خود را بسنجید.

نعیمه ظفر

جام‌جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر