jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۷۰۶۰ ۳۱ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

کمپانی آلفابت، پدر گوگل، در حال طراحی شهری کاملا دیجیتالی است که از صفر تا صد آن در بخش نرم‌افزاری و سخت‌افزاری توسط گوگل‌تک و واحد اختصاصی موسوم به Sidewalk Labs صورت گرفته و زیرساخت‌های آن با یک شهر رؤیایی اما واقعی مو نمی‌زند.

به گزارش ایسنا، این تیم با حضور بیش از صد متخصص از جمله استوارت میلر مدیر اجراییLennar ، آنتونی تانسند مدیر مرکز تحقیقات Institute of the Future، بالاجی پرابهاکار پروفسور استنفورد، اد گلاسر اقتصاددان بنام هاروارد، پرسنل کمپانی متعلق به دن دوکتوروف، قائم‌مقام سابق شهردار نیویورک و شرکت مشاوره‌ای مک کینزی در حال مکان‌یابی در اطراف دنور و دیترویت برای آزمایش هستند و البته مناطق متصل به شهر که بتوان در آن خودروهای بدون راننده را بدون دغدغه قانونی حرکت داد، در اولویت انتخابند.

منبع درآمد این نوع شهرک‌ها از فروش زمین و فروش طرح‌‌های داخل شهر مانند بخش پایانه مسافری و... تأمین خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر