jamejamonline
ورزشی ورزش های توپی کد خبر: ۸۹۶۹۰۲   ۳۱ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۷:۳۰

المپیک بزرگ‌ترین رویداد ورزشی است که هر ورزشکاری آرزو دارد یک بار آن را تجربه کند. امسال بازی‌های المپیک تابستانی در ریودوژانیرو برگزار می‌شود که این رویداد بزرگ 28 رشته ورزشی و هزاران ورزشکار با ملیت‌های مختلف را زیر پرچم المپیک جمع می‌کند. ایران نیز مانند سال‌های پیش در میدان المپیک حاضر است تا علاوه بر تحقق شعار دوستی ملت‌ها، دستاورد ورزشی خود را به نمایش بگذارد. بر این اساس هر روز به اتفاقات المپیکی ورزش نگاه کوتاهی می‌اندازیم.

108 روز تا المپیک

هندبال و مانعی به نام چند ملیتی‌های‌قطر

قطری‌ها رفتن به میدان المپیک را برای هندبال ایران ناممکن کرده‌اند. با توجه به یک سهمیه آسیا در هندبال المپیک تیم چندملیتی قطر سهمیه گرفت و دست ایران در رقابت‌های انتخابی مالموی سوئد برای رفتن به المپیک کوتاه ماند.

ایران در رقابت‌های انتخابی با سوئد، اسلوونی و اسپانیا همگروه شد و نتیجه هر سه مسابقه را واگذار کرد تا رویای المپیک ریو برای تیم ملی هندبال به پایان برسد.

تیم ملی در این دوره از رقابت‌ها با ترکیب جدیدی از بازیکنان به میدان رفت و شکست‌های سنگینی برابر رقبای قدرتمند اروپایی متحمل شد. برخی اطرافیان فدراسیون هندبال این شکست‌ها را آغاز راه هندبال در دوره جدید می‌دانند، اما استفاده از تمام ظرفیت‌های این ورزش می‌توانست نتایج بهتری برای هندبال ایران در رقابت‌های جهانی و آسیایی به همراه داشته باشد.

بعد از پایان رویای المپیکی شدن هندبال، فدراسیون برای چهار سال آینده برنامه دارد تا اشتباهات این روزها را در راه رفتن به المپیک 2020 توکیو تکرار نکند. هندبال مانند والیبال پتانسیل خوبی دارد و در پی فاصله‌ای که با رقبای آسیایی غیر از قطر گرفته است، می‌تواند سال‌ها در عرصه بازی‌های آسیایی بدرخشد، اما حضور با ثبات در عرصه رقابت‌های جهانی و المپیک، نیازمند بازنگری در برنامه‌های هندبال و توجه اساسی به زیرساخت‌های این ورزش در بازه زمانی طولانی‌تر است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر