jamejamonline
ورزشی ورزش های توپی کد خبر: ۸۹۶۹۰۲ ۳۱ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۷:۳۰

المپیک بزرگ‌ترین رویداد ورزشی است که هر ورزشکاری آرزو دارد یک بار آن را تجربه کند. امسال بازی‌های المپیک تابستانی در ریودوژانیرو برگزار می‌شود که این رویداد بزرگ 28 رشته ورزشی و هزاران ورزشکار با ملیت‌های مختلف را زیر پرچم المپیک جمع می‌کند. ایران نیز مانند سال‌های پیش در میدان المپیک حاضر است تا علاوه بر تحقق شعار دوستی ملت‌ها، دستاورد ورزشی خود را به نمایش بگذارد. بر این اساس هر روز به اتفاقات المپیکی ورزش نگاه کوتاهی می‌اندازیم.

108 روز تا المپیک

هندبال و مانعی به نام چند ملیتی‌های‌قطر

قطری‌ها رفتن به میدان المپیک را برای هندبال ایران ناممکن کرده‌اند. با توجه به یک سهمیه آسیا در هندبال المپیک تیم چندملیتی قطر سهمیه گرفت و دست ایران در رقابت‌های انتخابی مالموی سوئد برای رفتن به المپیک کوتاه ماند.

ایران در رقابت‌های انتخابی با سوئد، اسلوونی و اسپانیا همگروه شد و نتیجه هر سه مسابقه را واگذار کرد تا رویای المپیک ریو برای تیم ملی هندبال به پایان برسد.

تیم ملی در این دوره از رقابت‌ها با ترکیب جدیدی از بازیکنان به میدان رفت و شکست‌های سنگینی برابر رقبای قدرتمند اروپایی متحمل شد. برخی اطرافیان فدراسیون هندبال این شکست‌ها را آغاز راه هندبال در دوره جدید می‌دانند، اما استفاده از تمام ظرفیت‌های این ورزش می‌توانست نتایج بهتری برای هندبال ایران در رقابت‌های جهانی و آسیایی به همراه داشته باشد.

بعد از پایان رویای المپیکی شدن هندبال، فدراسیون برای چهار سال آینده برنامه دارد تا اشتباهات این روزها را در راه رفتن به المپیک 2020 توکیو تکرار نکند. هندبال مانند والیبال پتانسیل خوبی دارد و در پی فاصله‌ای که با رقبای آسیایی غیر از قطر گرفته است، می‌تواند سال‌ها در عرصه بازی‌های آسیایی بدرخشد، اما حضور با ثبات در عرصه رقابت‌های جهانی و المپیک، نیازمند بازنگری در برنامه‌های هندبال و توجه اساسی به زیرساخت‌های این ورزش در بازه زمانی طولانی‌تر است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
اسطوره نشد، اسطوره نیست

اسطوره نشد، اسطوره نیست

یکی از جذاب ترین فوتبالیست های تاریخ 45 ساله شد، فوتبالیستی که در دوران اوج خود حتی از فوق ستاره های گران قیمت دنیای فوتبال بیشتر محبوبیت داشت. امروز بکام در 45 سالگی هنوز محبوب است، محبوب و البته جذاب.

همه جنجال ها از ایتالیا می آید

همه جنجال ها از ایتالیا می آید

9 ماه پیش بود که پیش از اینکه روح استقلالی ها خبر هم داشته باشد روزنامه «گازتا دلواسپور» ایتالیا اقدام به چاپ سلسله اخباری در رابطه با استراماچونی سرمربی استقلال کرد و مدعی شد که او به زودی از جمع آبی پوشان تهرانی جدا می شود.

شنای دلالیسم در دیگ جوشان کرونا

شنای دلالیسم در دیگ جوشان کرونا

دیگر حسابش از دستمان در رفته که ویروس کرونا چند روز است کشور ما که نه تمام دنیا را درگیر خودش کرده است. اما این همه گیری کرونا آنقدر طول کشیده که حوصله بعضی ها بدجوری سر رفته است از جمله دلال های محترم و ریز و درشتی که جزئی جدایی ناپذیر از فوتبال ایران محسوب می شوند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر