jamejamnashriyat
نشریات جام ورزشی بانوان کد خبر: ۸۹۶۴۳۵ ۳۱ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۴:۰۰

برای اولین بودن اصلا لازم نیست شخص تجربه زیادی داشته باشد یا این که یک فرد بزرگسال باشد. برای اولین بودن در ورزش آنچه که اهمیت دارد ابتدا استعداد است سپس انگیزه و انرژی. همه این ویژگی‌ها را صبا نجفی داشت.

دختری که اکنون 16 سال دارد و به نظر می‌رسد تا حدودی قربانی سهل‌انگاری مسئولان ورزشی شده است، مسئولانی که بدون داشتن تخصص و آینده‌نگری باعث به هدر رفتن استعدادهایی می‌شوند که پیدا کردن جانشین برای آنها بسیار سخت است.

به هر حال صبا نجفی در مدت زمان کمی به برترین تنیسور ایران تبدیل شد. برای نخستین‌بار در تاریخ تنیس ایران او موفق شد در رده‌بندی برترین تنیس‌بازان زیر 14 سال آسیا مقام نخست را به دست بیاورد و تا مدت‌ها این عنوان را در اختیار داشت، اما برای دختری که لقب «شاراپووا» به خودش داد همه چیز طبق مراد پیش نرفت. صبا همان طور که بسرعت در تنیس ایران پیشرفت کرد و موفق شد به مقام نخست رنکینگ زیر 14 ساله‌های آسیا برسد به همان سرعت نیز ستاره فروغش خاموش شد.

صبا افتخارات متعددی در سطح آسیا دارد. چهار قهرمانی در تورهای زیر 14 و زیر 12 سال آسیا در کشورهای قطر، مالزی، کویت و فیلیپین عمده افتخارات صبا نجفی در رقابت‌های برون‌مرزی محسوب می‌شود. ضمن این که او در رقابت‌های داخلی نیز هفت عنوان قهرمانی در رده‌های سنی مختلف در کارنامه خود دارد. صبا که پیشرفت خوبی داشت به طور ناگهانی متوقف شد، این در حالی است که می‌توانست تا مدت‌ها بدرخشد و کاپ‌های جدیدتری به ویترین افتخارات خود اضافه کند. نبود یک برنامه‌ریزی مناسب و مشاوره‌های غلط او را نه‌تنها از سطح اول تنیس آسیا که از تنیس ایران هم دور کرد. مدتی ناپدید شد، اما دوباره برگشت. بعد خبر رسید که صبا در نوجوانی از ورزش قهرمانی خداحافظی کرده، اما مدتی بعد باز هم برگشت، بازگشتی که چندان درخشان نبود. صبا که استعداد حیرت‌انگیزی در تنیس داشت موفق نشد موفقیت‌هایش را تکرار و دوباره به میان ستاره‌های تنیس آسیا راه پیدا کند. فرصتی برای او باقی است؟ او کار خیلی سختی دارد. در حالی که صدف صادق وزیری همدوره‌ای او هنوز در تیم ملی حضور دارد، صبا روز به روز بیشتر از شرایط عالی دور می‌شود، اما با این حال او در همان روزهای محدود درخشش خود در تنیس موفق شد موفقیتی تاریخی به دست بیاورد و به رده نخست زیر 14 ساله‌های آسیا برسد.

تیم ملی تنیس بانوان همین هفته پیش به رقابت‌های فد کاپ رفت، رقابت‌هایی که تنیسورهای ایرانی در آن نتایج درخشانی به دست نیاوردند. جای صبا نجفی در این رقابت‌ها خالی نبود؟ اصلا سوال مهم‌تر این است که او دوباره به ستاره درخشان تنیس بانوان ایران تبدیل می‌شود؟

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر