jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۵۱۷۸ ۲۵ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

مراسم تجلیل از بیش از 30 سال خدمات فرهنگی فرج الله سلحشور با رونمایی از آلبوم تصاویر مجموعه یوسف پیامبر(ع) برگزار شد.

مراسم بزرگداشت فرج الله سلحشور با عنوان «روای حقیقت» و همچنین رونمایی از آلبوم تصاویر مجموعه تلویزیونی «یوسف پیامبر(ع)» شب گذشته در سالن اندیشه حوزه هنری با حضور علی‌اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی و تعدادی از مدیران فرهنگی و اهالی هنر و ادب کشور برگزار شد.

در ابتدای مراسم محسن مؤمنی شریف رئیس حوزه هنری گفت: زمانی که کارهای بزرگ زنده‌یاد سلحشور را که در عرصه سینما ساخته است، می‌بینیم به این مهم پی می‌بریم که چگونه ثابت‌قدم در این مسیر حرکت کرده و یک کارنامه با افتخاری از خود به جای گذاشته است.

نفوذ به دل انسان‌ها

علی‌اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی هم گفت: هنرمند می‌تواند زمینه تعالی روح انسان را فراهم کند و یکی از رسالت‌های انسان، تعالی همنوع خود است. همه وظیفه داریم در این جهت حرکت و کمک کنیم.

وی گفت: هنرمند کسی است که به دل انسان نفوذ کند و فکر او را بسازد آن هم به شیوه لطیف و پسندیده. در همین مسیر فکری بزرگ‌ترین هنرمند را پیامبر اکرم(ص) می‌دانم که وی انسان‌ها را از جاهلیت و پوچ‌گرایی به انسان‌های مجاهد تبدیل کرد و این هنر است. جمال شورجه، کارگردان سینما نیز طی سخنانی در این مراسم عنوان کرد: در جمع ما هنرمندانی حضور دارند که همواره با این کارگردان کار کرده‌اند، اما باید بگویم در مراسم تشییع پیکر فرج‌الله سلحشور، از بین انبوه جمعیتی که حضور داشتند، تعداد زیاد‌شان مردم عادی بودند؛ چرا که او به مخاطب خود هنر انقلاب را معرفی کرده بود. او با آثارش باعث اعتلا و عزت سینمای ایران در دنیا شد.

وی افزود: هنرمندان زیادی وجود دارند که همواره در جشنواره‌های مختلف روی فرش قرمز می‌روند، اما فرج‌الله سلحشور از راه رفتن روی فرش قرمز اکراه داشت. او خصلتش مردمی بود و برای مردم فیلم می‌ساخت و به همین دلیل مردم دوستش داشتند. به همین دلایل او میان مردم دارای احترام و عزت است. این کارگردان ادامه داد: در حال حاضر خلأ وجود او را احساس می‌کنیم. او اگر موفق بود به دلیل عقبه دینی بود که داشت. هنر سلحشور هنری متشرع و ولایی بود. این در حالی است که او خودش را هنرمند نمی‌دانست بلکه وی مبلغ دین بود. واقعا در مدتی که در کنارش بودم درس‌های زیادی یاد گرفتم. او موسسه‌ای به نام تبیان داشت که واقعا وقتی نیازمندی به آنجا می‌آمد، دست خالی برنمی‌گشت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر