jamejamnashriyat
نشریات تپش کد خبر: ۸۹۴۵۹۰ ۲۵ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۸:۰۰

هشت سال از جنایت می‌گذرد. مرد میانسال پس از دستگیری به قتل اعتراف کرد: اما در ادامه ادعای جنون کرد و حاضر نشدن اولیای دم در جلسه دادگاه، رسیدگی به پرونده‌اش را طولانی کرد.

رسیدگی به این پرونده از پنجم تیرماه 87 در پی کشته شدن مرد 35 ساله‌ای به نام حبیب در یک ساختمان نیمه‌کاره در حوالی تهرانپارس در دستور کار پلیس قرار گرفت. در تحقیقات مشخص شد، حبیب و شوهر خواهــرش به نــــام قربانعلـــی در سـاختمان نیمه‌کاره‌ای بنایی می‌کردند که با هم درگیر شدند. به این ترتیب قربانعلی 47ساله بازداشت شد. وی در بازجویی‌ها به قتل اعتراف کرد و گفت: «برادرزنم صاحبکارم بود. به همین خاطر بابت کار کردن در این ساختمان 360 هزار تومان از او طلب داشتم اما حقوقم را نمی‌داد. چند بار از او خواستم که طلبم را بدهد. من که از رفتار او خسته شده بودم روز حادثه بار با برداشتن یک چاقو به ساختمان نیمه‌کاره رفتم و با حبیب درگیر شدم. او با شمشه بنایی به طرفم آمد که با چاقو او را زدم.

متهم پس از اعتراف به قتل روانه زندان شد اما در ادامه تحقیقات ادعاهای جدیدی را مطرح کرد و گفت: من برادرزنم را نکشتم. ارواحی که در خانه نیمه‌کاره حضور داشتند به او حمله کردند و مقابل چشمان من با چاقو گلوی او را بریدند.

قربانعلی در ادامه مدعی شد؛ حبیب کشته نشده است. او در زندان هم‌بندی من است و هر روز او را می‌بینم. پس از طرح این ادعاها قاضی دستور بررسی سلامت روانی متهم را صادر کرد. مرد میانسال توسط پنج متخصص مورد معاینه قرار گرفت. کارشناسان پزشکی قانونی اعلام کردند قربانعلی به اختلالات روانی مبتلاست اما نمی‌توان به‌طور قطع درباره این‌که این اختلالات موجب ناآگاهی او از نتایج عملی که مرتکب شده، می‌شود یا نه، اظهارنظر کرد. در ادامه پرونده این مرد به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.

در آخرین روزهای آخر سال گذشته قربانعلی برای محاکمه به دادگاه کیفری استان تهران منتقل شد تا در شعبه دوم دادگاه کیفری به ریاست قاضی مقدم‌زهرا از اتهام خود دفاع کند، اما به دلیل حاضر نشدن اولیای دم در جلسه محاکمه، رئیس دادگاه رسیدگی به پرونده را به روز دیگری موکول کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر