jamejamnashriyat
نشریات جام ورزشی بانوان کد خبر: ۸۹۴۲۵۸ ۲۴ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۸:۰۰

این روزها کیمیا علیزاده و اکرم خدابنده دو دختر تکواندوکار کشورمان پس از ماه‌ها حضور در اردوهای شبانه روزی و تمرینات فشرده و طاقت‌فرسا خود را آماده حضور در مسابقات کسب سهمیه المپیک قاره آسیا برای بازی‌های المپیک 2016 می‌کنند که باتوجه به وضعیت جسمانی و روحی ـ روانی که دارند به کسب سهمیه و مدال‌آوری آنان در ریو 2016 بسیار امیدواریم.

فدراسیون تکواندو این بار با هدف کسب هر دو سهمیه المپیک، بهترین امکانات را در اختیار ملی‌پوشان و کادر فنی قرار داده است. ما در ماه‌های گذشته اردوهای مستمری داشتیم و حتی در تعطیلات نوروزی هم ملی‌پوشان از سوم فروردین ماه در کمپ تیم‌های ملی تکواندو حضور داشتند.

به جرات می‌توان گفت تمرکز و توجهی را که فدراسیون تکواندو در این مقطع معطوف به کسب سهمیه المپیک در بخش بانوان کرده در سال‌های اخیر بی‌سابقه بوده است. این جدیت فقط در بخش کادر فنی و ورزشکاران نبوده و برای نخستین بار شاهد حضور موثر پزشک متخصص، فیزیوتراپ، روان‌شناس و متخصص تغذیه در کنار تیم بوده‌ایم. البته مسابقه است و چیزی در آن قابل پیش بینی نیست.

ما با این امید به فیلیپین می‌رویم که حاصل تلاش‌های صورت گرفته را به بهترین شکل ممکن ببینیم. امیدواریم ملی‌پوشان هم در روز مسابقه بتوانند عملکرد قابل قبولی داشته باشند که شرمنده مردم نباشیم. ایده‌آل ما کسب هر دو سهمیه المپیک است و این همه بسترسازی و توجه به این دلیل بوده که بتوانیم هر دو سهمیه المپیک را کسب کنیم. ما هم با قاطعیت می‌گوییم می‌رویم برای بهترین نتیجه.

بی‌شک حضور در مسابقات کسب سهمیه با توجه به این‌ که تنها فرصت دختران ما می‌باشد، فشار روانی زیادی را به ورزشکاران و کادر فنی تحمیل می‌کند. یک ورزشکار ممکن است توان فنی اش در حد ایده آل باشد، اما برای تحمل کردن این فشار نیاز به کمک رسانه‌ها داریم و نوع برخورد آنها می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد. حرف آخر این که اگر مسئولان به توان و غیرت دختران ایران باور داشته باشند قطعا برداشت قابل قبولی از این اعتماد خواهند دید.

زهرا سروی - نایب‌ رئیس فدراسیون تکواندو

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر