jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۴۲۲۵ ۲۲ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

امسال گویی بهارقصد دارد نمایش‌های زیبایش را هر هفته و حتی هر روز تکرار کند. هنوز بارش‌های ناشی از سامانه پیشین در شرق ادامه دارد که موج جدید بارش از غرب خواهد رسید.

دیروز: در نیمی از کشور شاهد رشد ابر و رگبار و آذرخش بودیم.

امروز: در نیمه شرقی بارش‌های رگباری پراکنده تداوم دارد. از بعدازظهر امروز با ورود سامانه بارشی جدید، بارش‌های رگباری در نیمه غربی، ارتفاع‌های زاگرس و دامنه‌های البرز آغاز می‌شود. در برخی مناطق حاشیه البرز احتمال وزش باد شدید دور از انتظار نیست.

فردا: شاهد شدت گرفتن بارش در نیمه غربی خواهیم بود.

آینده‌نگری: از اواسط هفته در بیشتر مناطق کشور شاهد بارش خواهیم بود که بارش‌ها در نیمه غربی سبب سیلاب و طغیان رودها خواهد شد.

احسان مرادی - جام‌جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر