jamejamnashriyat
نشریات کلیک کد خبر: ۸۹۳۹۰۶ ۲۲ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۸:۰۰

Firmware: بیشتر مواقع کلمه فریمور به‌جای رام (ROM) به‌کار برده می‌شود و برعکس، اما این دو واژه با یکدیگر تفاوت دارد. فریمور به هسته سیستم‌عامل اشاره می‌کند و رام مجموعه‌ای از سیستم‌عامل به همراه دیگر اپلیکیشن‌ها و شخصی‌سازی شده‌های موردنظر را با خود به همراه دارد.

فریمورها در زبان ساده یک میان‌افزار به‌شمار می‌رود که روی دستگاه نصب شده و عملکردی شبیه سیستم‌عامل دارد و در مواردی نیز همان سیستم‌عامل به‌شمار می‌رود.

به‌روزرسانی‌های اعمال شده روی فریمورها می‌تواند رفع مشکلات امنیتی و عملکردی را به همراه داشته باشد و در مواردی که رام یک دستگاه به‌روزرسانی می‌شود ممکن است علاوه بر به‌روزرسانی فریمور، دیگر اپلیکیشن‌ها و امکانات موجود نیز بهینه‌سازی و به‌روزرسانی شود.

همچنین در مواردی نیز رام دستگاه به‌روزرسانی می‌شود، اما ممکن است در فریمور به‌روزرسانی خاصی صورت نگرفته باشد. همچنین ممکن است رام دستگاه برای مناطق خاصی دارای امکانات و تفاوت‌هایی باشد، اما در این شرایط نیز همه رام‌ها ممکن است از یک فریمور (به‌عنوان مثال یک نسخه ثابت از سیستم‌عامل موردنظر) بهره‌مند باشد.

Spam : این واژه در زبان فارسی نیز به‌صورت اسپم شناخته شده و رایج است، اما ترجمه مناسب آن در زبان فارسی هرزنامه است. هرزنامه به ایمیل‌های تبلیغاتی گفته می‌شود که برای فهرست‌های ایمیل یا گروه‌های خبری ارسال می‌شود، اما امروزه باتوجه به گسترش نرم‌افزارها و روش‌های ارسال پیام میان کاربران، هر پیام و مطلبی را (اعم از متن، صوت، ویدئو و...) که برای کاربر مزاحمتی به همراه داشته باشد، اسپم یا پیام هرز نامگذاری می‌کنند.

خوشبختانه در بسیاری از نرم‌افزارها و سرویس‌های مختلف، روش‌هایی برای جلوگیری از ارسال این پیام‌های هرز وجود دارد که کاربران به کمک آنها می‌توانند از اسپمرها (کاربرانی که مطالب هرز را منتشر می‌کنند) و پیام‌های آنها خلاص شوند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر