jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۹۳۷۹۸   ۲۱ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

مهندس عزت‌الله ضرغامی به مناسبت سالروز شهادت مرتضی آوینی در اینستاگرامش نوشت: 20 فروردین سالروز شهادت شهید آوینی است. او در سال 72 در منطقه فکه حین تصویربرداری و تهیه گزارش بر اثر انفجار مین و اصابت ترکش‌های آن به شهادت رسید. روحش شاد.

مجموعه روایت فتح؛ اثر ماندگار و استثنایی آن شهید بزرگ است. آوینی متفاوت فکر کرد و متفاوت مستند ساخت و متفاوت به جریان مرسوم توانست اندیشه‌ها و حقایق برتر جنگ حق علیه باطل را به تصویر کشیده و در جامعه اثرگذاری کند. انتخاب درست سوژه‌‌ها؛ صداقت در بیان؛ قلم روان و باورپذیر، صدای ماندگار در قرائت و بلکه اجرای حرفه‌ای متون؛ تدوین ماهرانه و ریتم خوب و پرکشش توانست بسرعت مستند روایت فتح را از تولیدات مشابه خود ممتاز نماید. «دگراندیش» صفت خوبی برای اوست. رهبر معظم انقلاب بارها تاکید کرده‌اند هر انسانی برای خود اندیشه‌ای دارد که متفاوت از دیگری است پس دگراندیشی واژه‌ای منفی و به معنای مخالف یا اپوزیسیون نیست (نقل به مضمون). به اعتقاد من خلاقیت و نوآوری، نوعی دگراندیشی از نوع متعالی و پیش‌برنده است که اوج آن در روش و منش شهید آوینی قابل مشاهده است. او به تنهایی یک رسانه بود و توانست گونه خاصی از مستند متعهدانه را با موفقیت بیافریند و الگوی دیگران سازد. در زمان تاسیس شبکه مستند و ذخیره‌سازی و تامین و تولید انواع مستند‌های گوناگون؛ تاکید کرده بودم که پخش مرتب و روزانه مستند روایت فتح در دستور کار شبکه باشد

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر