jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۹۳۶۳۵   ۲۱ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

محمدعلی موحد را باید از نامدارترین ادیبان روزگار دانست؛ مردی که سبب شد همگان مطمئن شوند، مقبره شمس در شهر خوی واقع شده است. او آن‌قدر چهره بزرگی است که حجت‌الله ایوبی با انتشار متنی در وصفش،‌ به خاطره دیدارشان با عباس کیارستمی هم اشاره کرده است.

رئیس سازمان سینمایی در یادداشتی با عنوان «احوال عاشقان را عاشقان دانند: تقدیم به عباس کیارستمی» به خاطره‌ای از دیدار محمدعلی موحد همراه کیارستمی اشاره کرده است. این خبر را ایسنا منتشر کرده است.

جالب آن‌که غلامعلی حداد عادل رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی هم با محمدعلی موحد دیدار کرد. حدادعادل در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت:‌ با استاد محمدعلی موحد در منزل دل‌نشینشان در لواسان دیدار کردم و درباره مثنوی که به تصحیح ایشان رسیده است، صحبت کردیم؛ امیدوارم اهالی ادب در نمایشگاه کتاب به این کار ارزشمند توجه کنند. رئیس فرهنگستان در ادامه توئیت خود نوشته است که از این فرهیخته 92 ساله، کتاب «یاد گذشته و اندیشه آینده» را هدیه گرفته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرق است بین خر و گورخر

فرق است بین خر و گورخر

گورخر آفریقایی درون جوی آبی افتاده است و به دلیل استرس زیاد قادر به حرکت نیست، کمی آن طرف‌تر مردی تقریبا تنومند با چیزی شبیه افسار که در دست دارد به حیوان ضربه می‌زند تا از جوی آب بیرون بیاید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر