jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۹۳۶۳۴   ۲۱ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

بازیگری که از دهه 50 وارد عرصه هنر شد و تا همین یک دهه قبل در بسیاری از فیلم‌ها و سریال‌ها نقش‌آفرینی می‌کرد؛ از ثریا حکمت صحبت می‌کنیم که در یک دهه اخیر با مشکلات معیشتی زیادی دست و پنجه نرم می‌کرد، اما سرانجام روز گذشته چشم از جهان ما فرو بست.

این بازیگر با نام اصلی آذر مهدی قلی‌خانی متولد 1332 در خوی بود. از جمله فیلم‌های سینمایی که این هنرمند فقید در آنها نقش‌آفرینی کرده بود می‌توان به آثاری چون «نقطه ضعف»، «تصویر آخر»، «خواستگاری»، «شب‌شکن»، «سمندر»، «جدال در تاسوکی»، «بهار در پاییز»، «دو همسفر»، «حالا چه شود؟»، «روز دیدنی»، «نیش»، «تهاجم»، «ماه‌پیشونی»، «آواز قو»، «عروسی مهتاب» و فیلم به‌یادماندنی «ای ایران» ناصر تقوایی اشاره کرد. از جمله سریال‌هایی که حکمت در آنها بازی کرده می‌توان «مرد اول»، «آپارتمان»، «فاصله»، «گزارش»، «خانه به خانه» و «خاطره‌ها» را نام برد.

ثریا حکمت که در اوایل سال جدید به دلیل مسمومیت دارویی به بیمارستان منتقل شده بود با بهبود نسبی شرایطش ترخیص شد، اما بامداد 16 فروردین به دلیل تشنج و لخته شدن خون بار دیگر به بیمارستان منتقل شد و به کما رفت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرق است بین خر و گورخر

فرق است بین خر و گورخر

گورخر آفریقایی درون جوی آبی افتاده است و به دلیل استرس زیاد قادر به حرکت نیست، کمی آن طرف‌تر مردی تقریبا تنومند با چیزی شبیه افسار که در دست دارد به حیوان ضربه می‌زند تا از جوی آب بیرون بیاید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر