jamejamnashriyat
نشریات چمدان کد خبر: ۸۹۳۲۲۷ ۱۹ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۸:۰۰

نوروز است دیگر! مگر می‌شود در این روزهای پایان سال از غذای ملی کشورهای اروپایی و آمریکایی نوشت و سبزی پلو با ماهی شب عید را فراموش کرد؟! سمنو را کنار بگذاریم و برویم از غذای مردمان چشم بادامی بنویسیم؟ نه! این هفته، نوروز‌نویسی داریم! شب عید در خانه‌های ایرانیان یا بوی سبزی پلو با ماهی سفید می‌پیچد یا رشته‌پلو با مرغ! عده‌ای می‌گویند رشته‌پلو می‌خوریم تا عمرمان طولانی همچون رشته‌ها شود و گروهی دیگر به سبز و سلامت بودن در روزهای سال جدید به یمن خوردن سبزی پلو با ماهی دل خوش کرده‌اند.

از اینها که بگذریم، سمنو پای ثابت سفره‌های عید است. سمنو را همه می‌شناسیم اما برای آنان که تنها نامش را شنیده‌اند یا فقط به خاطر عید سالی یک بار سراغش می‌روند باید گفت که این خوردنی شیرین و چسبنده از جوانه گندم و آرد درست می‌شود. در این ماده غذایی بادام‌های شیرین می‌ریزند که نماد و مایه برکت است. مراسم سمنوپزان هم در روزهای پایانی سال مشتاقان زیادی را جذب خود می‌کند. نوش‌جانتان!

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر