jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۸۷۷۳۳۵   ۱۰ بهمن ۱۳۹۴  |  ۱۵:۱۲

رئیس جمعیت هلال‌احمر آمل گفت: شامگاه جمعه یک کوهنورد به دلیل ابتلا به دمای پایین‌تر از دمای طبیعی بدن، در قله دماوند جان خود را از دست داد.

مرگ یک کوهنورد در دماوند

به گزارش جام جم ورزشی و به نقل از ایسنا ، جمشید نیکزاد با اعلام این‌که در پی تماس تلفنی در ساعت ۱۹ شامگاه جمعه فدراسیون کوهنوردی پلور به ۱۱۲ خبری مبنی بر هیپودرمی (دمای پایین‌تر از دمای طبیعی بدن) یک کوهنورد ایرانی به نام محسن برزگر در ارتفاع ۵۲۰۰ قله آبشار یخی اطلاع داده شد، اظهار کرد: این کوهنورد در حال برگشت از قله دماوند بود که در منطقه آبشار یخی دچار هیپودرمی شدید شد.

وی عنوان کرد: تیم امداد و نجات در حال آماده‌سازی تجهیزات و موقعیت‌سنجی بوده و در ادامه پس از انجام تحقیقات کافی تصمیم به درخواست بالگرد برای پرواز در صبح فردا گرفته شد.

نیکزاد یادآور شد: در ساعت ۲۰:۵۰ با وجود cpr مصدوم توسط همراهان وی که متاسفانه فوت کرده بود در منطقه باقی ماند.

این مسئول با اعلام اینکه علاوه بر فوت یک فرد در ارتفاع ۵۲۰۰ قله به دلیل هیپودرمی در پی تماس تلفنی دیگر در ساعت ۲۳ شخصی به نام مسلم حسین‌پور که در فاصله ۴۰۰ متری بارگاه سوم درگیر بوران و برف شدید شده بود درخواست کمک کرد، گفت: بلافاصله با تماس تلفنی در ساعت ۲ بامداد اقدام به فراخوان نجات‌گران کرده و یک تیم جستجو نجات در ساعت ۲ بامداد به سمت منطقه گوسفند سرا قله دماوند حرکت کرد و با توجه شرایط بد جوی در ساعت ۶ بامداد تیم به سمت قله حرکت و در ساعت ۱۱ صبح با کمک عده‌ای از کوهنوردان خراسانی نسبت انتقال مصدوم اقدام شد.

وی تصریح کرد: با درخواست از مرکز eoc نسبت به پرواز چرخ‌بال جمعیت هلال احمر اقدام و پس از حضور در بارگاه سوم نسبت به انتقال ۳ مصدوم دیگر و جسد کوهنورد به بیمارستان میلاد اقدام کردند.

رئیس جمعیت هلا‌ل‌احمر آمل یادآور شد: این عملیات با ۱۰ نجات‌گر، یک دستگاه آمبولانس و یک دستگاه خودروی کمک دار انجام شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک انتخاب فوتبالی و چند نکته

یک انتخاب فوتبالی و چند نکته

روز گذشته شهاب الدین عزیزی خادم به عنوان رییس جدید فدراسیون فوتبال انتخاب شد. حسن روشن پیشکسوت فوتبال در اینباره یادداشتی در اختیار روزنامه جام جم گذاشت.

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

 سینما می‎تواند یک پل ارتباطی بین فرهنگ و ورزش باشد. وقتی که فیلم‎های ورزشی ساخته نمی‎شود از جهات گوناگونی به ورزش هم کمتر پرداخته می‎شود.

درسی که پرسپولیس به ما داد

درسی که پرسپولیس به ما داد

تا به‌حال توی چشم‌های شیر زل زده‌اید؟! اگر این مطلب را می‌خوانید نشان می‌دهد که هیچ‌گاه در چشمان هیچ شیر زنده و آزادی زل نزده‌اید، چرا که چشم‌های شیر درنده پیش از دندان‌های او طعمه را از پای در می‌آورد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر