jamejamonline
اقتصادی اقتصاد جهان کد خبر: ۸۵۵۶۶۸   ۲۳ آبان ۱۳۹۴  |  ۰۷:۴۹

بانک‌های بزرگ سرمایه‌گذاری پیش‌بینی کردند با تداوم روند کاهشی یک سال اخیر قیمت‌های جهانی نفت‌خام، بهای هر بشکه نفت‌خام در سال ٢٠١٦ میلادی از ٦٠ دلار در هر بشکه فراتر نخواهد رفت.

پیش‌بینی آینده قیمت نفت

به گزارش شانا، با وجود کاهش تولید نفت شیل در آمریکا، تولیدکنندگان عمده مانند عربستان و روسیه همچنان به تولید در سطح نزدیک به حداکثر توان خروجی ادامه می‌دهند و این در حالی است که بازار در انتظار ورود نفت‌خام جدید ایران است. در این میان، همزمان با بالا ماندن عرضه نفت‌خام انتظار می‌رود به علت کاهش رشد اقتصادی چین که دومین مصرف‌کننده بزرگ نفت در جهان است، رشد تقاضای نفت ضعیف شود.

برآیند نظرسنجی که از ١٣ بانک انجام شده، حاکی است در سال آینده میلادی میانگین قیمت نفت‌خام برنت در بازار بورس لندن به‌عنوان شاخص قیمت‌گذاری بین‌المللی حدود ٥٨ دلار در هر بشکه و قیمت میانگین نفت خام وست تگزاس اینترمدیئیت در بازار آمریکا حدود ٥٤ دلارخواهد بود.

در ماه آوریل تولید نفت خام آمریکا به رکورد ٩ میلیون و600هزار بشکه در روز رسید که در چند دهه اخیر بی‌سابقه بود؛ اما پس از آن به ٩ میلیون و 100 هزار بشکه کاهش یافت.

با وجود این، دیگر عرضه‌کنندگان عمده مانند اوپک به تولید در سطح بالا ادامه داده‌اند. برخی اعضای اوپک تحت رهبری عربستان به سیاست بالا نگاه داشتن تولید برای حفظ سهم در بازار ادامه می‌دهند و انتظار می‌رود ایران که ١٣ درصد ذخایر نفتی جهان را دارد، با رفع تحریم‌ها صادرات خود را تا میانه سال ٢٠١٦ به میزان ٥٠٠ هزار بشکه افزایش دهد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بورس و دولت سیزدهم

بورس و دولت سیزدهم

بازار سهام، بازار هوشمندی است که می‌تواند اتفاقات سیاسی را قبل از به وقوع پیوستن پیش‌بینی و بر اساس احتمالات به رخدادهای آن نظیر انتخابات واکنش نشان دهد.

قانون جدید چک و افزایش امنیت اقتصادی

قانون جدید چک و افزایش امنیت اقتصادی

قانون جدید صدور چک در آبان سال1397 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و طبق قانون به علت آماده نبودن همه زیرساخت‌ ها و ضوابط و آیین‌ نامه‌ های اجرایی مربوط به برخی قسمت‌های قانون، اجرای آن به سه بازه زمانی تقسیم و به بانک مرکزی فرصت داده شد از تاریخ آذر سال 97 تا آذر سال 99 قانون جدید چک را به صورت کامل اجرایی کند.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر