jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۸۵۲۳۲۸   ۱۱ آبان ۱۳۹۴  |  ۲۱:۱۴

معاون سازمان مدیریت بحران کشور خبر داد

ایران در آماده باش

معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور از آماده باش تمام استان‌ها برای مقابله با پدیده «ال نینو» خبر داد و گفت:‌ اقدامات اشتباه که در سال‌های اخیر توسط مردم و مدیران رخ داده است، مسبب بروز تلفات انسانی و مالی در حوادث طبیعی شده است.

ایران در آماده باش

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم، مرتضی اکبرپور با اشاره پیش بینی وقوع پدیده ال نینو در زمستان امسال اظهار داشت: تمامی استان‌های کشور برای مقابله با این پدیده آماده هستند.

معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور درباره سفر خود به گیلان با بیان اینکه هدف از سفر به گیلان و سایر استان‌های شمالی بررسی وضعیت استان‌ها طی بارندگی‌های اخیر است، افزود: با توجه به هشدارهایی که با اتکا به سامانه های هواشناسی به مدیران و مردم از چند روز پیش داده شده بود، استان ها آماده بارش های شدید طی روزهای اخیر بودند.

وی برخی اقدامات اشتباه که در سال‌های اخیر توسط مردم و مدیران رخ داده است را مسبب بروز تلفات انسانی و مالی فراوان شده دانست و گفت: ساخت و سازها در بستر رودخانه‌ها و همینطور بی‌توجهی به مقاوم سازی ساختمان‌ها در شهرها سبب آسیب پذیری کشور در مواقع بروز حوادث طبیعی شده است.

اکبرپور، ایران را یکی از حادثه خیزترین کشورهای دنیا برشمرد و تصریح کرد: تا زمانی که در زیرساخت‌ها اقدامات اساسی صورت نپذیرد و به استانداردها در ساخت و ساز توجه نشود، هر اندازه هم که اعتبارات برای مدیریت بحران هزینه شود نمی‌توان از عهده مدیریت بحران‌ها بر آمد.

معاون سازمان ستاد بحران کشور در خصوص آمادگی کشور برای مقابله با پدیده ال نینو که نسبت به وقوع آن در زمستان امسال هشدار داده شده است، گفت: با توجه به تجربه سال 86 و پیش بینی وقوع این پدیده در کشورمان، هشدارهای لازم و بخشنامه‌های آماده باش به تمامی استانداری‌ها ابلاغ شده است.

وی افزود: استان‌ها متکی به استفاده از امکانات بالفعل خود در مدیریت ال‌ نینو هستند و در زمان کمبود نیز از یاری نیروهای مسلح برای مدیریت پدیده ال نینو استفاده خواهد شد.

اکبرپور همچنین به فعالیت 280 پایگاه چند منظوره مدیریت بحران در سراسر کشور اشاره کرد و افزود: برنامه ریزی سازمان مدیریت بحران کشور برای راه اندازی یک هزار پایگاه چند منظوره مدیریت بحران در سراسر کشور دنبال می‌شود.

به گفته وی، هدف از ایجاد این پایگاه‌ها، تامین و استقرار تجهیزات و امکاناتی است که در زمان وقوع بحران به آن اقلام نیاز است تا در اختیار امدادگران گذاشته شود.

اکبرپور تصریح کرد: همچنین آموزش امداد و نجات به عموم مردم که در زمان وقوع حوادث نزدیک ترین امدادگران واقعی هستند از جمله اهداف راه اندازی این پایگاه های چندمنظوره است.

معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور خاطرنشان کرد: به دلیل ضرورت فعالیت این پایگاه ها، حداقل هر شهرستان باید یک سالن چند منظوره مدیریت بحران داشته باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

در برنامه تحولی قوه‌ قضاییه، رسیدگی به امور خانواده زندانیان به عنوان یک اولویت مورد توجه متولیان است و این مهم موجب شده سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، یکی از مأموریت‌های محوری خود را به مساله رسیدگی به امور خانواده زندانیان اختصاص دهد و در این مسیر برنامه و امکاناتی را در دستور کار دارد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر