هنوز بازی جا نیفتاده بود که دروازه سیدمهدی رحمتی باز شد؛ آن هم نه با یک گل معمولی! او گلی را خورد، شبیه گل‌هایی که ترشتگن دروازه‌بان بارسا می‌خورد، یک گل استثنایی از فاصله 40 متری تا دیدار پدیده مشهد و استقلال تهران از هفته هشتم رقابت‌های لیگ برتر با تساوی یک بر یک به پایان برسد. در این دیدار دو تیم بازی قابل قبولی از خود ارائه و فرصت‌های متعدد گلزنی را از دست دادند. تک‌گل پدیده را مهدی خیری در دقیقه 3 و تک‌گل استقلال را گل به خودی امید مرادمند در دقیقه 60 به ثمر رساندند. استقلال با کسب این نتیجه مساوی، ۱۷ امتیازی شد تا همچنان در صدر رقابت‌های لیگ برتر بماند.
کد خبر: ۸۴۶۷۵۵

پرویز مظلومی، سرمربی استقلال پس از این بازی از داوری بسیار شاکی به نظر می‌رسید و در نشست خبری پس از بازی گفت: داور را وادار کردند از یک تیم عذرخواهی کند و جوی ایجاد کردند که حتی داور پنالتی ما را نمی‌گیرد. دوست نداشتم در مورد داوری حرف بزنم. مقابل داور روی بازیکن ما پنالتی کردند و کفشش هم درآمد، اما داور این ضربه پنالتی را نگرفت. روی خسرو حیدری هم خطای پنالتی کردند. زنگ خطر داوری برای استقلال زده شده است و حتی من مربی که هیچ وقت در مورد داوری حرف نمی‌زدم، مجبور شدم درباره داوری حرف بزنم.

سرمربی استقلال در مورد بازی هم گفت: فکر می‌کنم بازی خیلی خوبی بود. برای هر دو تیم سرعت بازی خوب بود و موقعیت‌های خوبی روی دروازه داشتیم. می‌شد از این موقعیت‌ها استفاده کرد تا تعداد گل‌های هر دو تیم بیشتر شود. در همان ابتدای بازی با اشتباهی که انجام دادیم، گل خوردیم و شیرازه تیم از هم پاشید.

رضا مهاجری، مربی تیم پدیده هم به داور بازی اعتراض کرد: داور یک پنالتی محرز برای ما نگرفت و خطاهای مسلمی را که کارت زرد داشت، نادیده گرفت. البته من نمی‌خواهم وارد بحث داوری شوم، اما اگر تیمی متضرر شده باشد، ماییم نه استقلال.

مهاجری از بازی شاگردانش راضی است: ما توان محدودی داریم، اما خوشبختانه بچه‌ها فوق‌العاده کار می‌کنند.

آتش‌بازی راه‌آهن

پرگل‌ترین پیروزی هفته متعلق به شاگردان مهدی تارتار بود. راه‌آهن در خانه به مصاف استقلال اهواز رفت و توانست این تیم را با پنج گل شکست دهد. مهرداد محمدی با این 2 گلی که دیروز زد خودش را به عنوان یک مدعی آقای گلی مطرح کرد.

بزرگ‌ترین حسرت هفته متعلق به سپاهان بود. شاگردان حسین فرکی در شرایطی پا به این بازی گذاشتند که در صورت پیروزی مقابل سیاه‌جامگان و با توجه به تساوی استقلال در برابر پدیده در مشهد، می‌توانستند ‌صدرنشین لیگ برتر ایران شوند، اما بازی آن طور که سپاهانی‌ها می‌خواستند، پیش نرفت و دو تیم سپاهان و سیاه‌جامگان، در هفته هشتم لیگ برتر ایران به تساوی یک بر یک رسیدند. اصفهانی‌ها در حالی که اواخر نیمه اول بازی و در دقیقه 45 توسط مهدی شریفی به گل رسیده بودند، نیمه دوم گل مساوی را در دقیقه 59 از بهروز افشار دریافت کردند و به همین راحتی در رسیدن به رتبه اول جدول ناکام ماندند.

در تبریز هم گسترش فولاد میزبان نفت تهران بود و موفق شد این تیم را با تساوی یک بر یک متوقف کند. آلویز نانگ (۴۶) برای نفت و امید نظامی‌پور (۶۹) برای میزبان گلزنی کردند. نفتی‌ها اکنون که بیش از سه ماه از لیگ برتر می‌گذرد، همچنان در حسرت کسب برد و سه امتیاز به سر می‌برند و نتوانسته‌اند طعم پیروزی را بچشند.

در دیگر دیدار روز گذشته، ذوب‌آهن با تک‌گل دقیقه ۱۶ مسعود حسن‌زاده، سایپا را برد تا با ۱۴ امتیاز جای این تیم را در رده چهارم بگیرد.

عصر پنجشنبه هم دیدار تیم‌های استقلال خوزستان و ملوان انزلی در ورزشگاه غدیر اهواز با تساوی بدون گل خاتمه یافت.

تابلوی نتایج

استقلال خوزستان صفر ـ ملوان صفر

پدیده یک ـ استقلال تهران یک / گل‌ها: مهدی خیری(3) برای پدیده و محمدحسین مرادمند(60 ـ گل به خودی) برای استقلال

راه آهن5 ـ استقلال اهواز صفر / گل‌ها: امین منوچهری(10)، مهرداد محمدی(24 و 71)، حسین کریمی(90) و بهادر عبدی(3+90)

سپاهان یک ـ سیاه‌جامگان یک / مهدی شریفی(45) برای سپاهان و بهروز افشار(59) برای سیاه‌جامگان

سایپا صفر ـ ذوب‌آهن یک /گل: مسعود حسن‌زاده(16)

گسترش فولاد یک ـ نفت تهران یک /گل‌ها: امید نظامی‌پور(69) برای گسترش و آلویز نانگ(46) برای نفت

فولاد خوزستان یک ـ تراکتورسازی 2/ گل‌ها: امید خالدی (65) برای فولاد و سزار (71) و محمد ایرانپوریان(90-پنالتی) برای تراکتور

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها