jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۸۴۳۹۴۷   ۱۷ مهر ۱۳۹۴  |  ۱۳:۰۷

شمار مرگ و میر ناشی از استعمال سیگار در چین در آینده ای نه چندان دور به حدود 2 میلیون نفر در سال می رسد و بر اساس گزارش های منتشر شده از میان هر سه مرد سیگاری جوان چینی، یک نفر جان خود را از دست خواهد داد.

یک سوم سیگاریهای چین در انتظار مرگ!

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از ایرنا ؛ پزشکان چینی با اشاره به اینکه رقم مرگ و میر سیگاری ها تا سال 2030 میلادی به 2 میلیون نفر می رسد از کاهش سن افراد سیگاری در میان مردم پرجمعیت ترین کشور جهان شدیدا ابراز نگرانی کرده اند.
این خبر در شرایطی منتشر می شود که بر اساس گزارش های آماری گذشته نرخ مرگ و میر ناشی از کشیدن سیگار در چین حدود یک میلیون نفر بود.
نشریه «لانست» متعلق به پزشکان از قول دانشمندان چینی آورده است که در سال 2030 از میان هر سه جوان سیگاری یک نفر جان خود را از دست خواهد داد.
«جنمینگ» دانشمند چینی خاطرنشان کرده است که به دلیل پایین آمدن سن سیگاریها در این کشور بخصوص در میان مردان، دو سوم از جوانان چینی سیگاری شده اند که این یک هشدار بزرگ محسوب می شود.
او با ابراز نگرانی از وضعیت موجود گفت: چنانچه اقدامی فوری و در سطحی گسترده همراه با تعهد برای کاهش شمار سیگاری ها صورت نگیرد، چین با مرگ و میرهای زودهنگام روبه رو خواهد شد.
یک سوم از سیگاری های جهان معادل بیش از 330 میلیون نفر چینی هستند و این کشور از لحاظ مرگ و میر به دلیل استعمال سیگار در رده ششم جهان قرار دارد.
رقم مرگ و میر سالانه سیگاری ها در چین در سال 2010 میلادی یک میلیون نفر بود اما برای سال 2030میلادی نزدیک به دو میلیون و برای سال 2050 میلادی سه میلیون نفر تخمین زده شده است.
در سال 2010 میلادی نزدیک به 850 هزار مرد و 150 هزار زن به دلیل کشیدن سیگار جانشان را در این کشور از دست داده اند.
نرخ مرگ و میر در میان سیگاری ها اصولا دو برابر کسانی است که تاکنون سیگار نکشیده اند و خطر ابتلای به سرطان ریه و حمله قلبی برای آنها بسیار بالاست.
مسوولان شهر پکن پایتخت چین برای جلوگیری از استعمال بی رویه سیگار در این شهر از مدتی قبل کشیدن سیگار را در تمامی مکان های عمومی از جمله بیمارستان ها، هتل ها و سالن های غذاخوری ممنوع کرده بودند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان شهید اهل سنت از روستای زیبای نران در قلب کردستان؛ شهیدی که در ظهر عاشورای یکصد سال قبل با دسیسه حکام مستبد وابسته به بیگانه بعد از چند سال مبارزه و ایستادگی در مقابل نفوذ بیگانگان روس و انگلیس و رد القاب و عناوین اهدایی عثمانی و مخالفت با ظلم و ستم خوانین محلی به شهادت رسید.

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

تحرکات دیپلماتیک منطقه‌ای با هر یک از کشورهایی که در مناطق آسیایی، آفریقایی و آمریکایی وجود دارد کاری پسندیده، مفید و منتهی به اثر خوب و نتایج درخشان برای کشورمان محسوب می‌شود. یکی از مهمترین همکاری‌ های اقتصادی با مجموعه کشورهایی است که در منطقه شرق آسیا قرار دارند و به سازمان همکاری اقتصادی شانگهای معروف هستند.

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

 بر اساس تجربیات سالیان گذشته چند نکته درباره آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی وجود دارد. نکته اول این است که آژانس یک محیط سیاسی است، به این معنا که اعضای شورای‌ حکام همیشه اکثریت غربی داشته و آژانس از این نظر یک ابزار سیاسی در دست کشورهای غربی بوده که هرگاه خواسته‌اند، فشار خود را نسبت به کشورهای دیگر افزایش یا کاهش داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها