jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۸۴۳۸۸۱   ۱۷ مهر ۱۳۹۴  |  ۰۱:۴۱

خیلی حرفه‌ای عمل می‌کنند. یکی نقش مسموم کردن راننده را دارد و دیگری خودرو را سرقت می‌کند. در جریان آخرین سرقت خود، وقتی با چند خودرو تصادف کردند، با رها کردن ماشین از صحنه حادثه گریختند. رسیدگی به این پرونده هفته گذشته همزمان با شکایت مردی در رابطه با سرقت خودروی پرایدش در شعبه پنجم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه 5 تهران به جریان افتاد.

آبمیوه‌ای با طعم سرقت

شاکی در اظهاراتش گفت: ساعت 3 بعد‌از‌ظهر جمعه سی‌ام مرداد امسال در حال بازگشت به خانه‌ام در غرب تهران بودم که مردی میانسال به‌عنوان مسافر سوار خودرویم شد و با گفتن مقصدش که غرب تهران بود، سوار شد و ادامه مسیر دادم. در میانه راه مرد مسافر با ادعای این‌که حالش بد است، از من خواست مقابل مغازه‌ای توقف کنم و بعد وارد آنجا شد. دقایقی بعد که بازگشت، دو آبمیوه همراه داشت. یکی را با اصرار به من داد. او آبمیوه‌اش را خورد و با اصرار وی کمی از آبمیوه را نوشیدم. با نزدیک شدن به خروجی همت زنگ تلفن همراه او به صدا در‌آمد و پس از گفت‌وگوی تلفنی با ادعای این که یکی از دوستانش بیمار است و کمک می‌خواهد، از من خواست تغییر مسیر دهم و به خیابان لاله بروم.

وی خاطرنشان کرد: طبق خواسته مرد مسافر عمل کردم و او را در مقصد مورد نظر پیاده و کرایه‌ام را دریافت کردم. هنوز چند لحظه‌ای نگذشته بود که احساس تشنگی کرده و آبمیوه مرد مسافر را نوشیدم. همان زمان مرد جوانی به سمتم آمد و با گفتن مقصدش به صورت دربستی سوار شد و ادامه مسیر دادم. هنوز به غرب تهران نرسیده بودم که چشمانم سیاهی رفت و خودرو متوقف شد و دیگر متوجه چیزی نشدم. زمانی که چشمانم را باز کردم 20 ساعت گذشته و ساعت 11 صبح روز بعد بود. با دیدن خودم در بیمارستان شوکه شده بودم. با فریادهایم خانم پرستار وارد اتاق شد. ماجرا را از او پرسیدم که متوجه شدم فردی مرا در حالی که بی‌هوش بودم در کنار خیابان یافته و در تماس با اورژانس مرا به بیمارستان رسانده که نجات یافتم.

شاکی اضافه کرد: در آن موقع متوجه شدم بر اثر مصرف نوشیدنی مسموم بیهوش شده بودم. با حضور ماموران در بیمارستان متوجه شدم، خودرو و مدارک هویتی‌ام سرقت شده است. از دروازه مرگ بازگشته بودم و باورم نمی‌شد خدا به من لطف کرده و بعد از 20 ساعت جدال با مرگ توانسته بودم، زنده بمانم. از طریق تماس تلفنی پلیس با خانواده‌ام، آنها سراغم آمدند و در گفت‌وگو با آنها متوجه شدم زمانی که غیبتم طولانی شده و به خانه بازنگشته‌ام، آنها به کلانتری محله‌مان رفته و ناپدید شدنم را گزارش داده‌اند. گمان می‌کنم هر دو مسافر با‌هم همدست بودند و به این شیوه از من سرقت کرده‌اند.

با تشکیل پرونده قضایی و با دستور بازپرس حیدری‌، تحقیقات پلیس برای یافتن دو مرد مسافر و رازگشایی از این ماجرا ادامه داشت تا این‌که روز بعد ماموران خودروی سرقتی را در یکی از محله‌های غرب تهران بدون سرنشین پیدا کردند. بررسی این خودرو نشان می‌داد فقط کارت خودرو سرقت شده و خودرو نیز دچار خسارت‌هایی شده و به نظر می‌رسد سارقان با آن تصادف کرده‌اند.

در این مرحله از تحقیقات، ماموران به جست‌وجو‌ها ادامه دادند تا این‌که مشخص شد سارق در جریان فرار، به‌دلیل سرعت بالا با چند دستگاه خودرو تصادف کرده و با درهم کوبیدن آنها، خودرو را رها کرده و متواری شده بود.

ماموران که احتمال می‌دهند یکی از مسافران در نقش مسموم کردن راننده جوان و دیگری در سرقت خودرو نقش داشته‌اند، با چهره‌نگاری از سارقان تحقیقات برای دستگیری آنها آغاز شده است.

هشدارقاضی حیدری در این رابطه هشدار داد: بارها هشدار داده‌ایم که رانندگان مراقب دزدان مسافربر‌نما باشند. این سارقان به شگردهای مختلف رانندگان را به محل‌های خلوت کشانده و از آنها سرقت می‌کنند. اغلب این مجرمان به صورت دربستی و با کرایه‌ای بالا راننده را فریب داده و او را به حاشیه شهر می‌کشانند. برخی از آنها با شگرد نوشیدنی مسموم راننده را مسموم کرده و از او سرقت می‌کنند و گروه دیگر با تهدید سلاح سرد و گرم زورگیری می‌کنند. این مجرمان در صورت مقاومت راننده او را مجروح کرده یا به قتل می‌رسانند.وی ادامه داد: رانندگان نباید فریب پیشنهاد کرایه بالا را بخورد و در صورت مشاهده رفتار مشکوک توسط مسافر یا مسافران از ادامه مسیر خودداری کنند و آنها را به محل‌های خلوت نبرند.

امیر‌علی حقیقت‌طلب / تپش (ضمیمه چهارشنبه روزنامه جام جم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها