jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۸۳۸۷۴۸   ۰۱ مهر ۱۳۹۴  |  ۱۳:۴۸

ایتالیایی‌ها که تکان دادن دست‌هایشان هنگام حرف زدن و ژست خاصشان به وقت واکنش نشان دادن به یک واقعه بسیار شناخته شده است، آشپزهای معروفی هم هستند. غذاهای فست‌فود ایتالیایی، نه‌تنها در اروپا، بلکه در سراسر جهان علاقه‌مندان بسیاری دارد.

یک فست‌فود لذیذ ایتالیایی

چرا راه دور برویم! در همین تهران خودمان، پیتزاهای به سبک ایتالیایی و پاستاهای متنوع در کافه‌ها و رستوران‌ها عرضه می‌شود که سلیقه‌‌های مختلف را جذب می‌کند. شاید هنگام نگاه کردن به فهرست غذاها، چشمتان به نام فتوچینی آلفردو خورده باشد. فتوچینی که در زبان ایتالیایی به معنای روبان‌های کوچک است، نوعی پاستای ایتالیایی است که به شکل نوارهای صاف و ضخیم درست می‌شود. بعد از آبکش کردن پاستا، سسی غنی به نام سس آلفردو را که شامل کره، پنیر پارمزان، خامه زیاد و فلفل سیاه است به آن اضافه می‌کنند.

گرچه فتوچینی با کره و پارمزان اولین‌بار در کتاب آشپزی به جامانده از قرن 15 میلادی ذکر شده، اما فتوچینی آلفردو در سال 1908 توسط آشپزی به نام آلفردو دی لیو تهیه شد. شهرت این غذای لذیذ بسرعت در کشورهای مختلف پیچید به‌طوری که اکنون فتوچینی آلفردو یکی از غذاهای پرطرفدار در آمریکای شمالی به‌شمار می‌رود.

چمدان (ضمیمه پنجشنبه روزنامه جام جم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

مقایسه اجمالی آمار ازدواج در سال‌های اخیر و اوایل دهه90، به‌وضوح نشان می‌دهد آمار ازدواج به طور کلی پایین آمده است اما این‌که میان همین آمار، باز هم برخی از استان‌ها وضعیت بهتر و بعضی دیگر در وضعیت اصطلاحا قرمز قرار دارند، طبیعتا نشات‌گرفته از شرایط اقتصادی و فرهنگی متفاوت در هرکدام از آنهاست.

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

من تا به حال پیاده‌ روی اربعین نرفته‌ام، کربلا هم همین‌طور، هر بار به دلیلی نشده است. بگذارید به این حساب که می‌گویند فلانی قسمتش نبوده است.

اربعین مردم

اربعین مردم

از ابتدای سال ۹۰ راهپیمایی اربعین بعد از گذشت سال‌ها از این سنت حسینی، توجه جهانیان را به خود جلب کرد؛ پدیده‌ای که با پیوستن شیعیان کشورهای همسایه و کشورهای غربی و اروپایی به رویدادی بین‌المللی تبدیل شد، پدیده‌ای که پایه و اساس آن مردم بودند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها