jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۸۳۸۷۴۸   ۰۱ مهر ۱۳۹۴  |  ۱۳:۴۸

ایتالیایی‌ها که تکان دادن دست‌هایشان هنگام حرف زدن و ژست خاصشان به وقت واکنش نشان دادن به یک واقعه بسیار شناخته شده است، آشپزهای معروفی هم هستند. غذاهای فست‌فود ایتالیایی، نه‌تنها در اروپا، بلکه در سراسر جهان علاقه‌مندان بسیاری دارد.

یک فست‌فود لذیذ ایتالیایی

چرا راه دور برویم! در همین تهران خودمان، پیتزاهای به سبک ایتالیایی و پاستاهای متنوع در کافه‌ها و رستوران‌ها عرضه می‌شود که سلیقه‌‌های مختلف را جذب می‌کند. شاید هنگام نگاه کردن به فهرست غذاها، چشمتان به نام فتوچینی آلفردو خورده باشد. فتوچینی که در زبان ایتالیایی به معنای روبان‌های کوچک است، نوعی پاستای ایتالیایی است که به شکل نوارهای صاف و ضخیم درست می‌شود. بعد از آبکش کردن پاستا، سسی غنی به نام سس آلفردو را که شامل کره، پنیر پارمزان، خامه زیاد و فلفل سیاه است به آن اضافه می‌کنند.

گرچه فتوچینی با کره و پارمزان اولین‌بار در کتاب آشپزی به جامانده از قرن 15 میلادی ذکر شده، اما فتوچینی آلفردو در سال 1908 توسط آشپزی به نام آلفردو دی لیو تهیه شد. شهرت این غذای لذیذ بسرعت در کشورهای مختلف پیچید به‌طوری که اکنون فتوچینی آلفردو یکی از غذاهای پرطرفدار در آمریکای شمالی به‌شمار می‌رود.

چمدان (ضمیمه پنجشنبه روزنامه جام جم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شکست آلودگی با تعامل مدیران

شکست آلودگی با تعامل مدیران

هوای بسیاری از کلانشهرهای کشور آلوده و ترافیک همچنان از مشکلات اصلی شهروندان است. با این حال در چند روز اخیر خبرها از کاهش ۱۰درصدی ترافیک صبحگاهی و ۱۳تا ۱۵درصدی ترافیک عصرگاهی در کلانشهر تهران حکایت دارد؛ اتفاقی که اگر تداوم داشته باشد می‌تواند به بهبود کیفیت زندگی در کلانشهری مانند تهران منجر شود زیرا کاهش ترافیک از آلودگی‌هوای تهران می‌کاهد و در بهبود سلامت‌روان شهروندان نیز بی‌تاثیر نیست.

دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

«سلاح محیط‌ بانان پلاستیکی است و آنها نمی‌توانند در برابر شکارچیان متخلف از آن استفاده کنند.» روایت‌هایی که در ادامه می‌آید این حقیقت تلخ را بیشتر آشکار می‌کند.

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

بدیهی است مساله جمعیت، پیش نیاز اساسی پیشرفت همه کشورهاست. در واقع هیچ اتفاقی، از پیشرفت‌های فناوری تا رشد علمی و صنعتی، بدون در نظر گرفتن نیروی انسانی ممکن نخواهد بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها